Šport Philadelphia

Kralji po Kopitarjevi podaji do zmage nad Letalci

Piše: Radio Krka/sta

05.02.2017 08:34

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL gostovali pri Philadelphia Flyers. Po treh tretjinah še ni bilo zadetka, tako da se je tekma prevesila v podaljšek, v katerem se je izkazal Slovenec Anže Kopitar. Kapetan kraljev je s podajo lepo našel Jeffa Carterja, ki mu je uspelo premagati domačega vratarja za zmago gostov z 1:0.

Sicer se je spet izkazal tudi vratar kraljev Petr Budaj, ki je še sedmič to sezono ohranil svojo mrežo nedotaknjeno in pomagal Kraljem do pete zaporedne zmage.

Kopitar je po 2:35 minutah igre v podaljšku podal na levo do Carterja, ki je nato z lepim strelom matiral Michaela Neuvirtha za zmago. "Nekako sem imel srečo," je po tekmi priznal Carter: "Plošček se je odbil od vratarja in končal v mreži. A nič se ne pritožujem, gol je gol. Še posebej v podaljšku."

V noči na ponedeljek po slovenskem času kralje čaka novo gostovanje; tokrat se bodo pomerili z Washington Capitals.