Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

anamarija lampic nico gross af Ekipa24.si

Slovenska zvezdnica z ostro kritiko smučarske ...

Krka danes gosti SC Derby iz Podgorice

06.02.2024 08:03

Košarkarji Krke bodo v 19. krogu AdmiralBet ABA lige gostili SC Derby iz Podgorice. Tekma bo v dvorani Leona Štuklja v danes ob 17. uri.

To bo četrta medsebojna ligaška tekma teh dveh nasprotnikov, v dosedanjih treh tekmah pa so slavili gostitelji. Prvo tekmo letošnje sezone v Podgorici je SC Derby dobil s 84-70, po tem, ko je ob polčasu bilo izenačeno.

Izjavi pred tekmo

Gašper Okorn, trener Krke: »Nam je vsaka tekma zelo pomembna, saj se borimo, da bi se izognili zadnjemu mestu. Na vsaki tekmi iščemo zmago, tako bo tudi proti SC Derbyju. Mislim, da imamo možnost. Morali se bomo dobro pripraviti na tekmo, imamo vse informacije za to. Morali bomo igrati čvrsto kot na vsaki tekmi. Igramo doma in doma res ne smemo razmišljati o ničemer drugem, razen kako priti do novih točk. Bo težko. SC Derby ima res kakovostno zasedbo, ne glede na to, da je izgubil Kamenjaša. Na prvi tekmi v Podgorici smo prvi polčas odigrali dobro, nato pa popustili pod njihovim pritiskom. Smo pa sedaj za nekaj tekem bolj izkušeni. Verjamem, da bomo manjše poškodbe, ki se nam nabirajo, sanirali, in da bodo igralci stisnili zobe. Motivacija bo prava in vsi bomo naredili vse, da bi obe točki ostali v Novem mestu.«

Miha Cerkvenik, igralec Krke: »SC Derby je zelo kakovostna, izkušena in predvsem dobro vodena ekipa. Čaka nas težka tekma, na kateri moramo dati vse od sebe, da bi zmaga ostala doma. Vabim vse, da nas v čim večjem številu pridejo podpreti pri tem.«