Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Šport

Krka je premagala Ilirijo

Piše: R.K.

21.12.2023 08:39

V 13. krogu Lige Nova KBM so košarkarji Krke zabeležili pomembno gostujočo zmago nad ljubljansko Ilirijo z rezultatom 87-82 (24-16, 16-29, 27-18, 20-19). S tem so Krkaši dosegli 11. zmago v sezoni in še naprej zasedajo prvo mesto na ligaški lestvici.

Ilirija – Krka 82:87 (16:24, 29:16, 18:27, 19:20)
Krka: Planinić 7 (5 sk), Stergar 18 (4 sk, 3 as), Bobnar, Bačvić 9 (4 sk, 4 as), Cerkvenik 2, Cousins 2, Špan 17 (3 sk, 9 as), Škedelj 9 (4 sk, 2 as), Radovanović 9 (9 sk), Macura 9 (4 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić in povedli s 6-2. Gostitelji so jih ujeli v 5. minuti, ko so po košu Sergeja Macure povedli z 11-10. Sledila je veliko boljša igra Krkašev, ki so z delnim izidom 14-2 v 9. minuti prišli do dvomestne prednosti (24-13). Po desetih minutah je bilo 24-16. V 12. minuti so imeli Krkaši največjo prednost na tekmi (28-16). v 14. minuti je bilo še +11 za naše košarkarje (35-24), potem pa so povsem popustili tako v napadu kot v obrambi in domači košarkarji so do konca polčasa naredili delni izid  21-5 ter ob polčasu vodili s 45-40.

Drugi polčas so Krkaši odprli s šestimi zaporednimi točkami za novo vodstvo, ki so ga nato povečevali in po polaganju Škedlja so v na začetku 27. minute imeli osem točk prednosti (61-53). Do konca tretje četrtine je Ilirija zaostanek prepolovila, bilo je 67-63 za Krko. Zadnjo četrtino je Ilirija odprla z delnim izidom 12-2 in v 33. minuti povedla z 75-69. Krkaši so nato zaustavili njihov nalet, nadoknadili zaostanek in ob koncu 37. minute s košem Špana ponovno vodili (79-78). Pred zadnjo minuto so Ljubljančani vodili z 82-79. Škedelj je nato zadel iz polaganja, Mulalič pa je zgrešil oba prosta meta. Stergar je nato po prodoru povedel Krko v novo vodstvo (83-82), domači pa so nato zgrešili dva meta za tri točke. Špan je nato z mirnim izvajanjem prostih metov le še potrdil zmago.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam svojim igralcem za zmago. Bila je težka in čvrsta tekma. Igrala se je kar dobra košarka, tudi gledalcev je bilo precej. Bil je lep ambient, tudi Iliriji pohvala za organizacijo. Ilirija ima po vseh parametrih moštvo, ki je sam vrh slovenske lige in enakovredno slovenskima predstavnikoma v drugi ABA ligi. Pričakoval sem tak dvoboj. Res smo bili brez Hamiltona in tudi Cousins zaradi težave z zadnjo ložo ni dolgo igral, a smo tekmo le izvlekli. Jaz sem na koncu zadovoljen, da gremo z zmago iz Ljubljane. Marsikdo mogoče misli, da bi tako tekmo morali dobiti z levo roko, a ta živi v nekem paralelnem svetu. Mi moramo v  Sloveniji v vsaki tekmi prikazati maksimum, če želimo zmagovati. Danes smo se trudili in borili, se dvakrat vrnili iz izgubljenega položaja in tekmo v ključnih trenutkih prelomili. Še enkrat, jaz sem zadovoljen.«