Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Šport

Krka morala priznati poraz

Piše: R.K.

07.02.2024 08:16

Košarkarji Krke so v tekmi 19. krog izgubili s SC Derbyjem iz Podgorice z 72-97 (16-27, 22-25, 19-25, 15-20). S štirimi zmagami ostajajo na 13., predzadnjem mestu na lestvici.

Liga ABA, 19. krog, 6.2.

Krka – SC Derby 72:97 (16:27, 22:25, 19:25, 15:20)ž

Krka: Planinić 7 (3 sk), Stergar (1 sk, 1 as), Hamilton 5 (2 sk, 2 as), Bobnar, Bačvić 2 (3 as, 1 sk), Cerkvenik 18 (5 sk, 2 as), Cousins 5 (2 as), Jurković 2 (2 sk), Špan 5 (8 as, 2 sk), Škedelj 12 (2 sk), Radovanović 6 (7 sk, 2 as), Macura 10 (4 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Marko Radovanović in Darko Planinić. Od začetka so gostje imeli minimalno prednost, ob koncu 5. minute so povedli z 10-5, sredi 7. minute pa so vodili že s 15-7. Pomagala ni niti minuta odmora domačega trenerja Gašperja Okorna, saj so ob koncu 8. minute gostje imeli že dvomestno prednost (20-9), ob koncu prve četrtine pa je bilo 27-16 za SC. Ta je na začetku 13. minute vodil za + 15 (34-19), potem pa so se Krkaši z delnim izidom 14-3 v 16. minuti približali na štiri točke zaostanka (33-37). Sledila je minuta odmora gostov, po kateri so v minuti dosegli pet točk za 42-33. Prednost so povečevali tudi po drugi minuti odmora domačih in ob polčasu vodili za 14 točk (52-38).

Krkaši tudi v nadaljevanju niso uspeli zaustaviti gostov, ki so na začetku 25. minute imeli že 20 točk prednosti (65-45). Krkaši so se na začetku 29. minute približali na 14 točk zaostanka (57-71), a so gostje četrtino končali z dvema zadetima trojkama in pred zadnjo četrtino so imeli ponovno 20 točk prednosti (77-57). V zadnji četrtini so prednost samo še povečali.

Izjavi po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam SC Derbyju za zasluženo zmago. Kar se nas tiče, sploh ne vem, kaj povedati. Izbrali smo nepravi trenutek, da odigramo katastrofalno tekmo. Dobesedno smo razpadali in igrali brez kakršnekoli želje. Od skoraj 40 tekem, ki smo jih letos odigrali, je to bila najslabša tekma. Proti Ciboni doma smo imeli slabo zadnjo četrtino, tokrat pa je bila od prve do zadnje minute povsem druga slika. kot pred tednom proti Mornarju. Sploh nima smisla razlagati, kaj je bilo narobe, ker je bilo narobe prav vse.«

Dejan Jakara, trener SC Derbyja: »Čestitke mojim igralcem za res odlično tekmo. Iskreno povedano, nisem pričakoval tak končni izid, saj Krka doma igra odlično. Kapo dol fantom za predstavo, očitno so si bolj želeli zmage. Vsi, tudi klop, smo se trudili, da bi bil rezultat tak, kot je bil. Naš problem je bil skok in obramba na postu, saj smo pred tekmo ostali brez Ivišića in Mirkovića, a so naši visoki igralci v določeni meri uspeli preprečiti to igro. Res smo odigrali odlično tekmo. Krki želim vse najboljše v nadaljevanju sezone.«

Krkaši so s 4 zmagami in 15 porazi 13. na lestvici, z istim številom točk kot zadnjeuvrščeni Mornar. V prihodnjem krogu bodo v soboto, 10. 2., ob 21.00 gostovali pri Ciboni v Zagrebu.