Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport

Krka nadigrala Gorico

Piše: R.K.

24.01.2023 08:24

Košarkarji Krke so v tekmi 8. kroga Lige NLB ABA 2 v Banja Luki po zelo dobrem drugem polčasu premagali Gorico iz Velike Gorice s 101:74 (18:22, 23:19, 33:18, 27:15) in s sedmimi zmagami in enim porazom ostajajo pri vrhu lestvice.

Liga NLB ABA 2, 8. krog, 23.1.

Krka – Gorica 101:74 (18:22, 23:19, 33:18, 27:15)

Krka: Stergar 14 (3 sk, 2 as), Jančar Jarc 2, Cerkvenik 10 (3 sk, 1 as, 5 prid.ž.), Stipčević 18 (3 as, 1 sk), Stavrov (3 as), Vucić 6 (8 sk, 3 as), Jurković 14 (3 sk, 1 prid.ž.), Spasojević 15 (2 sk, 2 as), Špan 12 (4 sk, 5 as), Škedelj 10 (14 sk, 3 as, 2 prid.ž.)

Krkaši, ki so nastopili brez obolelega centra Jurija Macure, so začeli v peterki Rok Stipčević, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Miha Škedelj in Mate Vucić. V prvi četrtini so prevladovali Goričani, ki so vodili celo prvo četrtino, zahvaljujoč odličnemu metu z razdalje, saj so zadeli prve tri mete za tri točke, skupaj pa so v prvi četrtini imeli štiri uspešne mete iz šestih poskusov. Sredi sedme minute so imeli osem točk prednosti (18:10), ko je sledila sodniška minuta odmora. Krkaši so jo izkoristili in so se po trojki Radosava Spasojevića ob koncu prve četrtine uspeli približati na štiri točke zaostanka (18:22).

Drugo četrtino so naši košarkarji odprli s serijo 7:0 za prvo vodstvo na tekmi (25:22) in sredi 12. minute so prvo minuto odmora vzeli gostje ter z njo zaustavili nalet Krkašev. Moštvi pa sta se nato menjavali v vodstvu, Goričani pa so še vedno odlično metali za tri točke, saj so zadeli tudi prve štiri poskuse v drugi četrtini. Ob polčasu je bil izid izenačen na 41.

Krkaši so drugi polčas odprli s trojko Stipčevića, potem pa so ves čas povečevali prednost. Po zadetih prostih metih Stipčevića so imeli ob koncu 24. minute prvič dvomestno prednost (55:45). Minuto in pol kasneje je bilo že +18 (66:8), po treh četrtinah pa +15 (74:59). V zadnji četrtini so naši košarkarji prednost skoraj podvojili in več kot zasluženo slavili.

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Tekma je bila odločena v prvih petih minutah drugega polčasa. Tekmo smo sicer začeli zelo mehko. S slabim izskakovanjem na „pick and roll igro" smo puščali preveč praznega prostora, kar je Gorica izkoristila z visoko uspešnostjo meta za tri točke, ki je bila v prvem polčasu 8:12. S tem so oni več ali manj nadzirali igro v prvem polčasu. Vedeti je treba tudi, da je Gorica v težkem ritmu, saj so še včeraj zvečer igrali tekmo domačega prvenstva s Cibono. Imeli so moči za prvi polčas, ko pa smo v drugem polčasu povečali agresivnost in začeli bolj teči, se je tekma prelomila. Čestitam Gorici za odlično borbo, vem, kako jim je bilo težko. Sem pa zadovoljen z videnim v drugem polčasu in proti Borcu lahko pričakujemo še boljšo tekmo.«

Krkaši imajo v 2. ABA ligi sedem zmag in poraz, v prihodnjem krogu pa bodo v četrtek, 26. 1., ob 18.00 igrali z gostiteljem turnirja banjaluškim Borcem.