Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Krka - Partizan 56:96 (11:16, 22:45, 42:68)

09.10.2023 06:39

Košarkarji Krke so v 2. krogu lige Aba izgubili proti Partizanu s 56:96 (11:16, 22:45, 42:68).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 2200, sodniki: Boltauzer (Slovenija), Jovčić (Srbija), Vovk (Hrvaška).
* Krka: Hamilton 16, Cerkvenik 16 (3:4), Jurković 4 (0:1), Špan 8, Škedelj 6, Radovanović 2, Macura 4 (2:2).
* Partizan: Vukčević 7 (5:5), LeDay 8, Avramović 15 (3:3), Koprivica 12 (2:3), Punter 6, Jaramaz 4 (2:2), Nunnally 9 (4:4), Trifunović 7 (2:2), Anđušić 9 (2:2), Dozier 11, Kaminsky 8 (3:4).
* Prosti meti: Krka 5:7, Partizan 23:25.
* Met za tri točke: Krka 7:26 (Cerkvenik 3, Špan 2, Hamilton 2), Partizan 7:26 (Avramović 2, Nunnaly, Trifunović, Anđušić, Dozier, Kaminsky).
* Osebna napake: Krka 26, Partizan 15.
* Pet osebnih: Macura (33.).

Po odličnem startu v novo sezono, zmago v uvodnem krogu lige Aba pri FMP in dvema zanesljivima uspehoma v ligi Nova KBM, Krka v drugem krogu regionalnega tekmovanja ni bila kos evroligaški zasedbi Željka Obradovića. Pred nabito polno dvorano v Novem mestu je izgubila s 40 točkami razlike.

Partizan je bil premočan tekmec za varovance Gašperja Okorna, ki so v prvem polčasu dosegli zgolj 22 točk ob 27-odstotnem metu iz igre. V nadaljevanju so gostje malce popustili v obrambi, hkrati se je pritiska otresla tudi Krka, tako da je bila vsaj tretja četrtina kolikor toliko izenačena (20:23).

Pri Krki sta po 16 točkah dosegla Jairus Hamilton in Miha Cerkvenik, za aktualne prvake lige Aba pa jih je največ zbral Aleksa Avramović - 15.

Krka bo prihodnjo soboto gostovala pri Budućnosti, naslednjo domačo tekmo pa bo igrala 21. oktobra proti Zadru.