Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Krka poražena

04.03.2024 08:26

Košarkarji Krke so v 21. krogu AdmiralBet ABA lige v domači dvorani izgubili z Mego MIS iz Beograda z 91-106 (29-27, 20-25, 22-27, 20-27). S tem se jim je Mega oddolžila za poraz v prvem delu.

Liga ABA, 21. krog, 3.3.

Krka – Mega 91:106 (29:27, 20:25, 22:27, 20:27)

Krka: Planinić 5 (2 sk, 1 as), Hamilton 2 (3 sk, 1 as), Stergar 21 (2 as), Bačvić 3 (2 sk, 2 as), Cerkvenik 12 (2 sk, 2 as), Cousins, Jurković 2, Špan 19 (3 sk, 11 as), Škedelj 2 (4 as), Radovanović 19 (6 sk), Macura 6 (2 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Jairus Hamilton in Jurij Macura. Po zaporednih trojkah Stergarja, Špana in Cerkvenika so v 4. minuti povedli s 13-7, a so se gostje hitro približali in ob sodniški minuti odmora sredi 6. minute je bilo 17-16. Obe moštvi sta bili tudi v nadaljevanju sila razpoloženi v napadu in manj v obrambi, Krkaši pa so po desetih minutah vodili z 29-27. Na začetku druge četrtine so Krkaši naredili nekaj napak v napadu, kar so gostje izkoristili in s šestimi zaporednimi točkami prišli v vodstvo s 33-29. Na začetku 15. minute so Krkaši po trojki Nika Bačvića ponovno povedli (39-38) in prvo minuto odmora je vzel gostujoči trener Marko Barać. Moštvi sta bili nato do konca polčasa povsem izenačeni, gostje pa so z zadetima prostima metoma Đurišića in košem Plavšiča šest desetink pred koncem vodili z 52-49.

Na začetku drugega polčasa sta moštvi bili ponovno izenačeni, po trojkah Jovića in Miljenovića pa so gostje ob koncu 24. minute povedli s 64-58. Sledila je minuta odmora Krkinega trenerja Gašperja Okorna, po kateri so se Krkaši z osmimi zaporednimi točkami v 26. minuti vrnili v vodstvo. Do konca tretje četrtine so potem dosegli le še 5 točk, Mega pa 15 in pred zadnjo četrtino je bilo 71-79. Na začetku zadnje četrtine so Krkaši še prišli na šest točk zaostanka (75-81), potem pa so gostje s sedmimi zaporednimi točkami ušli na +13 (88-75). Priborjeno prednost so nato mirno ubranili do konca.

• Najboljši strelec: Leon Stergar 21
  • Največ skokov: Marko Radovanović 6
  • Največ asistenc: Jan Špan 11
  • Največ pridobljenih žog: Marko Radovanović 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jan Špan 23

Izjavi po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Megi za po rezultatu zanesljivo zmago. Pri 69-69 smo brez razloga izgubili tla pod nogami, oni so zadevali, naredili razliko in tam se je tekma odločila. Do takrat smo v napadu dobro igrali, v obrambi pa skozi celo tekmo katastrofalno. Ključno je bilo, da sta nam dva nasprotnikova centra dala skupaj 51 točk. Če bi jih omejili na njihove normalne številke, bi tekmo gladko dobili. Razumljivo je, da koše dosegajo igralci tipa Ilyasoglu ali Đurišič, to, kar sta naredila Plavšić in Jović, pa je nemogoče. Plavšič ima denimo sedem skokov v napadu, in le dva v obrambi. To je narobe svet. Tako ne moreš ostati v ligi. Če želimo še karkoli narediti, se bomo morali spremeniti. Bilo je ogromno očitkov, da v napadu igramo počasi in ne delimo žog. V zadnjih tekmah v pokalu in proti Podčetrtku smo začeli igrati lepo v napadu, prihajamo do velikega števila priložnosti za koš, do odprtih metov. Danes smo metali 14-30 za tri točke, od tega smo imeli vsaj še polovico zgrešenih metov, kjer smo bili povsem sami. To je na tej ravni enostavno treba zadeti. Se je pa naša igra v obrambi tako poslabšala, da dobivamo po 90 točk na tekmo. Tako bo zelo težko, čeprav se seveda ne nameravamo predati. Če ob polčasu zadeneš 49 točki, bi v svoji dvorani moral voditi vsaj za 10 točk, mi pa smo izgubljali. Ni treba iskati krivce ali karkoli, papir vse pove.«

Marko Barać, trener Mega MIS: »Zelo učinkovita tekma. Krka je začela tekmo z izrednim metom, če se ne motim, so v prvem polčasu metali 8-11 za tri točke. Nekateri meti so bili zame preveč odprti, nekateri dokaj težki. Stergarja smo uvedli v tekmo z nekaj prelahko danih prostih metov in mu tako prispevali k samozavesti. Vseeno čestitam igralcem za zelo važno zmago. Uspeli so najti način, da tekmo naredimo tako, kot želimo. Uspeli smo preprečiti Krkino igro pet na pet, s katero so nas dobili na prvi tekmi. Iz te tekme smo se veliko naučili. Dve stvari me res veselita. Prva je, da smo dobili tako skok v napadu kot skupen skok proti moštvu, ki je v skoku dominantno v ligi. Druga pa je ogromen prispevek in ogromno košev igralcev s klopi. Tega je bilo največ v sezoni, kar kaže, da smo tekmo dobili kot moštvo in tega sem zelo srečen. Krki želim veliko sreče v nadaljevanju, mi pa nadaljujem s svojim poslom.«

Krkaši ostajajo s štirim zmagami na 13., predzadnjem mestu lestvice. V prihodnjem krogu bodo v nedeljo, 10. 3., gostovali pri Crveni zvezdi v Beogradu, še prej jih v sredo, 6. 3., ob 20.00 čaka gostovanje v Ligi Nova KBM pri Šenčurju GGD.