Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Krka slavila v Škofji Loki

26.10.2023 09:54

Košarkarji Krke so v 5. krogu Lige Nova KBM v Škofji Loki premagali domači LTH Castings s 97-90 (18-22, 32-25, 22-20, 25-23) in ostajajo neporaženi na vrhu lestvice.

Liga NKBM, 5. krog, 25.10.
LTH Castings – Krka 90:97 (22:18, 25:32, 20:22, 23:25)
Krka: Hamilton 9 (3 sk), Stergar 11 (3 sk), Bobnar, Bačvić 8 (6 as), Cerkvenik 11 (4 sk), Cousins 14 (3 sk, 3 as), Jurković 5 (2 sk), Špan 13 (4 sk, 5 as), Škedelj 13 (6 sk, 2 as), Macura 13 (6 sk).

Krkaši so začeli v petorki Niko Bačvić, Miha Cerkvenik, Jairus Hamilton, Isaiah Cousins in Robert Jurković. Skozi celo prvo četrtino sta se moštvi izmenjavali v vodstvu, ob koncu pa so si gostitelji ustvarili štiri točke prednosti (22-18). V 12. minuti so Krkaši ponovno povedli (24-23), potem pa sta se moštvi ponovno menjavali v vodstvu. Škofjeločani so v 14. minuti vodili z 32-30, potem pa so jim naši košarkarji ušli z devetimi zaporednimi točkami na +7 (39-30). Ob koncu polčasa je bilo 50-47 za Krko.

Na začetku drugega polčasa so domači ponovno povedli. Bili so v prednosti večino tretje četrtine, po košu Freliha je bilo ob koncu 27. minute 67-63 za LTH. Krkaši so do konca četrtine naredili delni izid 9-0 in pred zadnjo četrtino so vodili z 72-67. Jan Špan je na začetku zadnje četrtine dosegel trojko za +8 (75-67), po košu Leona Stergarja pa so v 35. minuti imeli prvič dvomestno prednost (85-74). Po treh zaporednih trojkah Kerića so se domači dobro minuto pred koncem približali le na tri točke zaostanka (91-88), a so se Krkaši v končnici zbrali in prišli do nove zmage.

Na tekmi se je poškodoval naš košarkar Jairus Hamilton. Kako resna je poškodba, bo jasno v prihodnjih dneh.

Gašper Okorn, trener Krke:
„Za nami je težka tekma. Čestitam igralcem za zmago. Na koncu smo si jo tudi zaslužili. Smo pa plačali velik davek s težjo poškodbo Hamiltona, to je vrglo temno senco na vse skupaj. S prvim polčasom nismo zadovoljni, prejeli smo 47 točk. V nadaljevanju smo bili dovolj potrpežljivi in počakali na trenutek, ko se je tekma prelomila. Zadnje tri minute pa smo odigrali izredno neodgovorno in dovolili domačim, da so se vrnili v tekmo. Bi pa poudaril, da je Škofja Loka izredno pozitivno presenečenje – delujejo uigrano in dobro kot ekipa. Moram jih pohvaliti tudi za današnjo predstavo in jim želim vse dobro."

Krkaši konec tedna odhajajo na gostovanje v Črno goro, kjer bodo odigrali dve tekmi v ABA ligi, in sicer v ponedeljek, 30. 10., z Mornarjem v Baru in v četrtek, 2. 11., s SC Derbyjem v Podgorici. Prihodnjo tekmo Lige Nova KBM bodo odigrali v nedeljo, 5. 11., ko bodo gostili Podčetrtek.