Šport Domžale/Novo mesto

Krka slavila zmago v Domžalah

Piše: KK Krka

14.01.2020 09:35

Košarkarji Krke so včeraj, v 15. krogu SKL, v gosteh premagali domžalski Helios z 72:66 in se mu tako oddolžili za poraz v prvem delu.

Krka: Cosey 18, Đapa 3, Balažić 11, Lapornik 14, Ramljak 2, Jones 5, Škedelj 2, Pašalič 15, Stergar 2
Krkaši, pri katerih sta tokrat počivala Marko Jošilo in Paolo Marinelli, so začeli v petorki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Ivan Ramljak, Jure Balažić in Dalibor Đapa, so povedli s 5:0 in 8:3, domači pa so nato s sedmimi zaporednimi točkami prišli do prvega vodstva. Do konca prve četrtine sta se moštvi menjavali v vodstvu, na koncu pa je bilo izenačeno na 15. Na začetku druge četrtine so domači povedli z 21:17 in Krkin trener Vladimir Anzulović je vzel minuto odmora. Po njej so Krkaši naredili delni izid 14:3 in povedli za sedem točk (31:24). Domači so jih z dvema trojkama ujeli, kočni izid polčasa (34:30) pa je s trojko postavil Balažić.

Domači so s petimi točkami na začetku drugega polčasa ponovno prišli do vodstva, nato pa sta se moštvi vnovič izmenjevali v vodstvu. Po 30 minutah so Domžalčani vodili z 52:50, Krkaši pa so v prvih petih minutah zadnje četrtine naredili delni izid 14:3 in ušli na devet točk prednosti (53:44). Po drugi minuti odmora so se domači s petimi zaporednimi točkami približali, a sta nato zadela Ramljak in Muhamed Pašalić in Krkaši so prišli do prednosti, ki jo domači niso mogli več izničiti.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke mojim fantom za izvrstno igro in boj, ni bilo lahko po taki tekmi, kot smo jo odigrali proti Budućnost. Taka tekma izčrpa igralce. A nam je uspelo, v gosteh smo premagali močno ekipo Helios Suns in se jim tako oddolžili za poraz v prvem delu."

Krkaši imajo v SKL devet zmag in štiri poraze in rabijo le še zmago v zadnjih treh tekmah, da tudi teoretično potrdijo uvrstitev v ligo za prvaka. Prva priložnost za to bo že v torek, 21. 1., ko bodo gostili moštvo Šenčurja. Še prej pa jih v nedeljo, 19. 1., čaka tekma ABA lige s Primorsko v Kopru.