Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

Šport Marof

Krka - Trimo Trebnje 28:32

09.02.2013 20:21

Rokometaši novomeške Krke so v 19. krogu 1. NLB Leasing lige izgubili s trebanjskim Trimom z 28:32 (11:2).

Dolenjski derbi se je razpletel po željah Trebanjcev. Z današnjim zmagoslavjem v dvorani Marof so se utrdili na petem mestu v državnem prvenstvu, pred šestouvrščenimi Novomeščani pa imajo tri točke prednosti.

Izbranci gostujočega stratega Iva Vajdla so temelje za končno zmago postavili v prvem polčasu, predvsem v obdobju med 18. in 25. minuto, ko so naredili delni izid 8:0. Ob odhodu na veliki odmor so si priigrali devet golov prednosti (20:11), zalogo v zadetkih pa brez stresnih trenutkov zadržali do konca lokalnega obračuna.

Gostitelji v odsotnosti poškodovanega prvega zvezdnika Jerneja Papeža enostavno niso bili kos Trebanjcem, za nameček pa sta bila silno nerazpoložena oba domača vratarja: Anže Vrbinc je zbral le tri, Matej Štangelj pa nobene obrambe.

V zmagoviti ekipi je Staš Skube dosegel devet, Jure Sušin pa sedem golov. Pri poražencih je bil strelsko najbolj učinkovit Jan Jurečič s šestimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v sredo, 13. februarja, na domačem igrišču gostila velenjsko Gorenje, novomeška pa bo v soboto, 16. februarja, gostovala v Krškem.