Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport

Krka visoko nadigrala Šentjur

Piše: R.K.

28.09.2023 08:28

Košarkarji Krke so v 1. krogu Lige Nova KBM v domači dvorani premagali Šentjur s 111:55 (28:10, 26:9, 34:22, 23:14).

Liga NKBM, 1. krog, 27.9.

Krka – Šentjur 111:55 (28:10, 26:9, 34:22, 23:14)

Krka: Hamilton 21 (5 sk), Edosomwan 6 (6 sk), Bobnar, Bačvić 7 (10 as), Cerkvenik 13 (4 sk), Cousins 19 (8 sk, 7 as), Jurković 14 (7 sk), Špan 11 (3 sk, 5 as), Plut, Škedelj 11 (2 sk), Macura 9 (5 sk).

Krkaši, ki so igrali brez Leona Stergarja in Marka Radovanovića, so začeli v peterki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Isaiah Cousins, Jairus Hamilton in Jurij Macura.

Po dobrih štirih minutah so vodili z 11:2, po trojki Roberta Jurkovića pa so v 6. minuti prvič imeli dvomestno prednost (16:4). Sredi 9. minute so imeli že 20 točk prednosti (26:6), po desetih minutah je bilo 28-10. Drugo četrtino so Krkaši odprli s serijo 12 zaporednih točk za +30 (40:10) v 14. minuti. Pri gostih se je nato razigral nekdanji Krkaš Luka Lapornik, ki je poskrbel, da prednost Krkašev ni več tako naraščala. Ob polčasu je bilo tako +35 (54:19).

V drugem polčasu so naši košarkarji le še povečevali prednost in prav na koncu so dosegli najvišjo, +56.

Pred tekmo smo se v klubu zahvalili nekdanjemu kapetanu Luki Laporniku, ki je v dveh obdobjih naš dres nosil skupaj sedem let in osvojil 7 lovorik – 1 naslov državnega prvaka, 4 pokale Spar in 2 superpokala. Predsednik kluba Andraž Šuštarič mu je izročil priložnostno darilo in se mu zahvalil za vse, kar je storil za naš klub.

Izjavi po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: „Čestitke igralcem za resen in pravi pristop. Videlo se je, da smo si zelo želeli, da se sezona začne. Ali je rezultat realen, ne bi komentiral. Nismo lovili razliko, minutažo smo razporedili med vse zdrave igralce, razen Leona Stergarja. Vesel sem, da se je prvenstvo začelo in gremo korak za korakom."

Jairus Hamilton: „Dobro smo se pripravili na tekmo. Želeli smo se izkazati na prvi uradni tekmi pred našimi igralci. Ligo smo začeli v pravi smeri in sedaj moramo nadaljevati v tej smeri."

Krkaše v nedeljo 1. oktobra ob 20.00 čaka otvoritvena tekma AdmiralBet ABA lige, ko bodo gostovali pri beograjskemu FMP-ju.