Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Šport Šentjur

Krkaši klonili proti Tajfunu

10.11.2016 05:04

Košarkarji Tajfuna so v 6. krogu lige Nova KBM premagali Krko s 75:72.

Košarkarji Tajfuna so zabeležili prvo zmago v novi sezoni, tako da v ligi Nova KBM ni več ekip brez zmage. Zasedba pod vodstvom Jurice Golemca je pred domačimi gledalci ugnala sedemkratne državne prvake iz Novega mesta s 75:72.

Zmaga Šentjurčanov je povsem zaslužena. Vodili so od prve do zadnje minute, v zaključku pa so uspeli ohraniti mirno roko s črte prostih metov in z agresivno obrambo zadržali najnevarnejše igralce Krke, za katero je to drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Nova KBM.

Tajfun se je že v startu dokopal do najvišje prednosti na tekmi (23:8), nato pa prednost skrbno varoval. V zadnji četrtini se je Krka zelo približala - 68:67, toda gostitelji so uspešno odbili vse napade. V zadnji minuti je ključno vlogo odigral ameriški center Khaliq Khadeen Spicer. Dosegel je pet od svojih sedmih točk in pobral dve odločilni odbiti žogi. Tako je Krki ostal napad za izenačenje, poskus prvega strelca tekme Matica Rebca (22 točk, trojke 4:10) pa ni našel cilja.

Krka bo v sedmem krogu (16. 11.) gostila Hopse s Polzele, Tajfun pa bo 18. novembra gostoval v Stožicah pri Unionu Olimpiji.