Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Krkaši nadigrali Rogaško

14.05.2021 20:14

Košarkarji Krke so v prvi tekmi polfinala lige Nova KBM premagali Rogaško z 91:70 (20:15, 40:41, 64:52).

* Dvorana Leon Štukelj, brez gledalcev, sodniki: Krejić (Kranj), Španič, Palčič (oba Postojna).
* Krka: Stergar 2, Stipčević 18, Vrabac 11 (3:4), Barič 13 (1:2), Kosi 9 (1:2), Škifić 12, Lapornik 20 (4:4), Vučetić 6 (0:2).
* Rogaška: Vujačić 10, Nichols 17 (4:7), Igrutinović 8 (4:4), Zupan 11 (3:4), Gabrovšek 11 (2:2), Šantelj 6, Blackshear 7 (3:4).
* Prosti meti: Krka 9:14, Rogaška 16:21.
* Met za tri točke: Krka 16:32 (Stipčević 6, Lapornik 4, Barič 4, Škifić 2), Rogaška 6:25 (Zupan 2, Vujačić 2, Gabrovšek, Nichols).
* Osebne napake: Krka 23, Rogaška 17.
* Pet osebnih: Kosi (34.).

Krka je naredila prvi korak k finalu lige Nova KBM. Na domačem parketu je premagala Rogaško z 91:70 in v seriji na dve zmagi povedla z 1:0. Druga tekma bo v ponedeljek v Rogaški Slatini, morebitna tretja pa je predvidena za 19. maj znova v Novem mestu.

Drugi polfinalni par je Cedevita Olimpija - Helios Suns. Prva tekma v Stožicah bo danes ob 20.30.

Sedemkratni državni prvaki iz Novega mesta - zadnji naslov so slavili 2014 - so odločilno razliko za mirno končnico naredili na začetku drugega polčasa. Najprej jim je uspel delni izid 9:0, do 27. minute pa so gostom prepustili le pet točk (58:46).

Rogaška, ki je nastopila le s sedmimi igralci, se je v zadnjem delu sicer približala na šest točk zaostanka, a Krka je z nekaj zaporednimi uspešnimi napadi hitro rešila vprašanje zmagovalca. Trojki Nejca Bariča in Roka Stipčevića za 83:66 sta v 37. minuti dokončno prevesili tehtnico na stran domačih. Krka je tretjo četrtino dobila s 24:11, drugi polčas pa 51:29.

Novomeščani so imeli znova odličen strelski večer. Potem ko so v torek v četrtfinalu pokala Spar proti Ggd Šenčurju zadeli devetnajst trojk, so jih tokrat šestnajst iz 32 poskusov. Znova je prednjačil Rok Stipčević s šestimi trojkami (18 točk, met za tri točke 6:9, 8 podaj, indeks 24), štiri pa je dodal Luka Lapornik (4:9, 20 točk). Pri Rogaški je David Nichols dosegel 17 točk (met 6:14, 6 izgubljenih žog).