Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Krkaši odbili novogoriški napad (1:0)

06.12.2015 15:24

Nogometaši Krke so v 21. krogu prve lige Telekom Slovenije premagali Gorico z 1:0 (0:0).

V 15. prvenstvenem srečanju med Krko in Gorico, slednji so doslej slavili že osemkrat, so do četrte zmage prišli Novomeščani (tri medsebojne tekme so se končale neodločeno), ki so v zadnjih minutah tekme znali kronati terensko premoč, potem ko so Novogoričani ob koncu prvega polčasa na igrišču ostali le z deseterico.

Tekmo so bolje začeli Novogoričani, ki so od prve minute narekovali ritem igre. Gostje so prišli tudi prvi do priložnosti, ko je v 11. minuti Goran Cvijanović podal pred novomeški gol, kjer se je z domačim vratarjem Mateom Barukčičem na štiri oči srečal Blessing Eleke, a je slednji streljal naravnost v naročje vratarja Krke. Tri minute kasneje je Leo Ejup poskusil iz prostega strela, po obrambi Grege Sorčana je do žoge prišel Nana Welbeck, a jo potisnil mimo vrat.

V 25. minuti so bili znova nevarni Goričani, ko je Cvijanovič s prostega strela meril po sredini gola, potem pa je s strelom poizkusil še Sandi Arčon, ki je žogo poslal mimo leve vratnice. Štiri minute kasneje so spet zapretili Goričani, Welbeck je sprožil s kakšnih 17 metrov in za nekaj milimetrov zgrešil desno stran gola. Najlepšo priložnost prvega polčasa so imeli gostje v 42. minuti, Arčon se je sam znašel pred domačim vratarjem, a bil premalo natančen. Tik ob koncu prvega polčasa so Goričani ostali z desetimi možmi na igrišču, saj je Marshal Johnson pri prekršku nad Marinom Perićem prejel drugi rumeni karton.

Drugi polčas so domači odprli s strelom mimo vrat Welbecka, na drugi strani so Goričani v 55. minuti preko Mevlje merili preko vrat. V 67. minuti je Marin Perič skušal presenetiti gostujočega čuvaja mreže, a je bil Sorčan na mestu. Pet minut kasneje so gostje izvajali udarec iz kota, Eleke je bil najvišji v skoki, žogo pa je z golove črte z glavo izbil Collins.

Krkaši so v zadnjih minutah kronali svojo terensko premoč, tudi menjave so obrodile sadove. Erik Gliha je v igro vstopil v 84. minuti in tri minute kasneje zadel. Po udarcu iz kota je bil na pravem mestu, žoga pa je za peto prvenstvo zmago v sezoni končala za hrbtom Sorčana.

Krka bo v 22., zadnjem krogu tega koledarskega leta, 11. decembra gostovala pri Zavrču, Gorica pa dan kasneje v Celju.

Nogometaši Olimpije in Domžal so se razšli z neodločenim izidom 0:0. V naslednjem, zadnjem jesenskem krogu, pred katerim imajo vodilni Ljubljančani šest točk prednosti pred Mariborom, bo Olimpija gostovala v Krškem, Domžale, ki za Olimpijo zaostajajo 11, za vijoličastimi pa pet točk, pa bodo gostile Rudar.