Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Šport Novo mesto

Krkaši premagali Splitčane

Piše: STA

07.03.2022 06:17

Košarkarji Krke so v 21. krogu lige Aba premagali Split s 87:84 (21:24, 46:49, 69:60).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 500, sodniki: Belošević, Obrknežević, Vesković (vsi Srbija).
* Krka: Stergar 3, Stipčević 9 (2:2), Kosi 11 (3:3), L. Lapornik 14 (5:5), M. Lapornik 25 (2:5), Macura 2 (2:2), Thomas 23 (2:2).
* Split: Perković 18 (2:2), Runjić 2 (0:2), Žganec 6 (1:2), Ukić 10, Jukić 2, Bajo 13 (3:7), Kovačevič 3, Jones 10 (1:1), Shorter 18 (5:7), Barič 2.
* Prosti meti: Krka 16:19, Split 12:21.
* Met za tri točke: Krka 11:24 (M. Lapornik 5, Thomas 3, L. Lapornik, Stergar, Stipčević), Split 10:26 (Perković 4, Ukić 2, Žganec, Kovačevič, Jones, Shorter).
* Osebne napake: Krka 20, Split 20.
* Pet osebnih: Jones (36.), L. Lapornik (40.).

Košarkarji Krke so naredili pomemben korak k obstanku v ligi Aba. Proti edinemu tekmecu na dnu razpredelnice so prekinili niz dvanajstih porazov - nazadnje so zmagali konec oktobra lani - in Split prehiteli za eno zmago.

Krka ima štiri zmage, Split, ki ima z Novomeščani boljše razmerje, saj je prvo tekmo dobil za deset točk, ostaja pri treh, ostale ekipe pri dnu lestvice pa so pri sedmih zmagah.

Zadnje mesto ob koncu rednega dela pomeni izgubo statusa v elitnem regionalnem tekmovanja za prihodnjo sezono, predzadnje pa vodi v razigravanje z drugouvrščeno ekipo lige Aba 2.

Varovance trenerja Daliborja Damjanovića do konca rednega dela lige Aba čakajo tri domače preizkušnje z Mego, FMP in Budućnostjo ter gostovanja pri Mornarju, Borcu, Crveni zvezdi in Igokei. V naslednjem krogu 12. marca bo Krka gostovala v Čačku.

Krka je imela nekaj minut pred koncem v rokah celo zmago z več kot desetimi točkami prednosti, a je v zadnjih štirih minutah zapravila prednost 14 točk (83:69), ki si jo je priigrala z delnim izidom 12:0.

Izstopajoča posameznika pri domačih sta bila Miha Lapornik s 25 točkami (trojke 5:6) in Adonis Thomas, ki je 23 točkam (met iz igre 9:15) dodal osem skokov.