Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Šport Zagreb

Krkaši se iz Zagreba vračajo poraženi

08.11.2021 22:01

Košarkarji novomeške Krke so na današnji tekmi 7. kroga lige Aba v Zagrebu izgubili proti Ciboni z 52:90 (14:28, 28:52, 41:70).

Novomeška zasedba je v regionalni ligi doživela četrti poraz. Po Olimpiji, Megi in Partizanu je v današnji zadnji tekmi 7. kroga lige Aba visoko izgubila v hraški prestolnici, na svojem računu pa ima tri zmage proti Mornarju, Zadru in Derbyju.

Izbranci Daliborja Damjanovića so slabo odprli tekmo pri enih najbližjih tekmecih v regionalnem tekmovanju. Po vsega treh minutah so v Zagrebu zaostali za devet točk (3:12), tik pred koncem uvodne četrtine pa so si pridelali primanjkljaj 17 točk (9:26).

V nadaljevanju se podoba na igrišču ni spremenila, močno zdesetkani Novomeščani so še naprej igrali slabo in nepovezano. V 18. minuti so zaostajali za 27 točk (23:50), na polčasu za 24 (28:52), najvišji primanjkljaj na tekmi pa so si pridelali tik pred zadnjim zvokom sirene, ko so zaostali za 40 točk (50:90).

V novomeški ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Temple Gibbs s 15 točkami.

Dolenjska zasedba bo v osmem krogu v petek, 12. novembra, gostovala v Splitu.