Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

Krkaši so pokalu še bližje

14.12.2023 08:18

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v dvorani na Kodeljevem odigrali tekmo osmine finala pokala Slovenije in se z zmago nad gostitelji, ekipo RD LL Grosist Slovan uvrstili med osem najboljših ekip v državi. Varovanci novomeškega stratega Mirka Skoka so tekmo dobili s 18:28 (8:13)

Novomeščani, ki svojo formo stopnjujejo iz tekme v tekmo ter v državnem prvenstvu pred nedeljsko zadnjo tekmo v koledarskem letu zasedajo trenutno 5. mesto, so drevi v prestolnici na kolena spravili tudi prvoligaša RD Grosist Slovan. Rokometaši Krke so dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem delu, na koncu pa s prednostjo desetih zadetkov gladko slavili. Tekma 1/8 finala pokala Slovenije se je končala z rezultatom 18:28 v korist farmacevtov.

Krkaši so tudi v prestolnici dokazali, da so za razred boljši nasprotnik od Slovana in si že v prvem polčasu priigrali zajetnejšo prednost petih golov (6:11), s prav tako prednostjo pa odšli na glavni odmor (8:13). Novomeščani so z odliko opravili tudi drugi del srečanja, prednjačili so v igri v obrambi, prikazali nekaj odličnih akcij v napadu, z dobro dnevno formo pa se je izkazal tudi vratar Jure Blaževič, ki je zbral 13 obramb. »Na današnji tekmi smo se držali vseh dogovor, kar se je na koncu poznalo tudi na končnem rezultatu. Veseli me, da je bila obramba na vrhunskem nivoju, s tem pa so mi soigralci pomagali do dobre predstave«, je po novem uspehu še dodal Blaževič.

RD LL GROSIST SLOVAN: Mlakar, Krbavčić (11 obramb), Stegel, Balažic, Grojzdek 1, Pajt 1, Varga, Poje, Stojnić 1, Pipp 3, Lipovac 2, Budja 2, Nenadić 2, Kovačič 4, Kobetić 2, MRK KRKA: Rauh, Blaževič (13 obramb), Bradeško 2, Avsec 2, Muhič 2 (1), Rašo, Ščuka 2, Vukić, Stanojević 7 (1), Rašo 1, Zajc 2, Nikolić 5, Lavrič, Kukman 2 (1), Matko 1, Horvat 2,

Sedemmetrovke: RD LL GROSIST SLOVAN 1 (0), MRK KRKA 3 (3) Izključitve: RD LL GROSIST SLOVAN 6 minut, MRK KRKA 4 minut

Rokometaše Krke že v nedeljo, 17. decembra, ob 17. uri, v športni dvorani Marof čaka še zadnji tekmec v letu 2023. Novomeščani bodo v 13. krogu SRL gostili ekipo RD Koper.