drama prenova-pl Reporter.si

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Krkaši so premagali Hopse

11.12.2023 08:34

Košarkarji Krke so v 11. krogu Lige Nova KBM zanesljivo premagali Hopsi na Polzeli s končnim izidom 111-92 (34-26, 25-21, 27-27, 25-18). S to zmago ohranjajo vodilni položaj na lestvici z devetimi zmagami in dvema porazoma.

Krkaši so tekmo začeli z ekipo, ki so jo sestavljali Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Jairus Hamilton in Marko Radovanović. Po izenačenem začetku so Krkaši po delnem izidu 9-2 ob koncu 4. minute prevzeli nadzor in povedli s 15-9. Kljub odličnemu napadu obeh ekip so Krkaši po desetih minutah vodili s 34-26. Isaih Cousins je v 13. minuti z uspešno trojko povečal prednost na dvomestno število (39-28). Sredi druge četrtine so imeli že 16 točk prednosti (46-30), ob koncu polčasa pa so vodili s 12 točkami razlike (59-47).

V drugem polčasu so domači Hopsi izkoristili nekaj slabših trenutkov Krke in z delnim izidom 18-4 v 25. minuti celo prevzeli vodstvo s 65-63. Kljub temu so se Krkaši hitro zbrali in ob koncu tretje četrtine obdržali prednost s +12 (86-74). V zadnjem delu tekme so Krkaši še povečali prednost in v 32. minuti že vodili za 20 točk (95-75), s čimer je bila tekma odločena. Končni izid je bil 111-92, kar je enako največjemu številu doseženih točk na tekmi v letošnji sezoni.

Med ključnimi igralci so se izkazali Isaiah Cousins, ki je bil najboljši strelec z 29 točkami, Miha Cerkvenik, ki je zabeležil 10 skokov, ter Jan Špan, ki je prispeval 8 asistenc. Leon Stergar, Isaiah Cousins in Miha Škedelj so vsak pridobili po 2 žogi. Najkoristnejši igralec s indeksom učinkovitosti 26 je bil Isaiah Cousins.

Po tekmi je trener Krke, Gašper Okorn, povedal: »Zadovoljen sem s prikazanim in igralcem čestitam za zmago. Pokazali smo precej več energije, tudi odnos je bil pravi. Bili smo nekoliko bolj živi kot v zadnjih tekmah slovenske lige. Razen neverjetnega padca v začetku tretje četrtine, ko je Polzela celo povedla, smo odigrali solidno tekmo. V obrambi je bilo nekoliko slabše, v napadu pa zelo dobro. Mi je pa bila všeč naša reakcija in odgovor po tem, ko smo v tretji četrtini zapravili vso prednost.«

Naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM bodo košarkarji Krke odigrali že v sredo, 13. 12., ko bodo ob 17.30 gostili moštvo Triglava. Sledi še gostovanje v ABA ligi pri Cedeviti Olimpiji v soboto, 16. 12.