Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Domžale

Krka z zmago v končnico z drugega mesta

01.05.2021 21:15

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 7. kroga lige Nova KBM premagali Helios Suns s 76:54 (17:11, 33:28, 60:49).

Košarkarji Krke so z zmago v Domžalah osvojili drugo mesto v ligi Nova KBM za prvaka, kar pomeni, da bodo imeli ob morebitni uvrstitvi v polfinale prednost domače dvorane.

V četrtfinalu na dve zmagi, ki se bo začel v torek, 4. maja, in nadaljeval čez dva dni, se bodo Novomeščani, ki so redni del končali z izkupičkom 22-6 oziroma 6-4 v drugem delu, merili s Šentjurjem, Helios Suns (21-7/5-5) pa čaka Gorenjska gradbena družba Šenčur.

Preostala četrtfinalna para sta Cedevita Olimpija - Hopsi Polzela in Rogaška - Terme Olimia Podčetrtek.

Krka je do odločilne prednosti prišla z delnim izidom 18:2 na začetku drugega polčasa. Od izenačenega rezultata na 33 je imela v 25. minuti 16 točk prednosti.

Prvi strelec domačih je bil Reginald Kelly s 15 točkami, pri gostih pa je izstopal Luka Lapornik s 26 točkami (indeks 28) in metom za tri točke 7:9. V delnem izidu 18:2 je Lapornik dosegel 14 točk in zadel štiri trojke.

Najboljši strelec: Luka Lapornik 26
Največ skokov: Miha Škedelj 8
Največ asistenc: Jure Škifić 4
Največ pridobljenih žog: Rok Stipčević 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Luka Lapornik 28

Krkaše v četrtfinalu čaka dvoboj z zmagovalcem lige za obstanek Šentjurjem. Prva tekma bo v torek, 4. maja v Novem mestu (ob 19.00), povratna pa dva dni kasneje v Šentjurju.