3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

Šport Laško

Krkaši z 11 zmagami vodilni na lestvici

30.12.2021 07:50

Košarkarji Krke so v zaostali tekmi 10. kroga lige Nova KBM premagali Zlatorog s 83:78 (26:27, 52:43, 69:67). Krkaši so tudi tokrat igrali brez Hasahna Frencha in Leona Stergarja, priložnost za počitek pa je dobil tudi Rok Stipčević. Začeli so v petorki Jure Špan, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Adonis Thomas in Jan Kosi. Moštvi sta se v prvi četrtini menjavali v vodstvu. Še največjo prednost so imeli Krkaši, ki so sredi četrtine povedli z 19:13, a so jih domači z dvema trojkama ujeli in četrtino dobili s 27:26. Žal si je že v sedmi minuti gleženj poškodoval Andrej Stavrov. Domači so v 13. minuti še vodili s 35:34, potem pa so naši košarkarji dosegli devet zaporednih točk ter po delnemu izidu 18:4 na začetku 19. minute vodili z 52:39. Ob polčasu je bilo 52:43. Drugi polčas so bolje odprli domači, ki so z delnim izidom 10:2 približali le na točko zaostanka, po trojki Medveda pa so na koncu 28. minute povedli s 64:61. Sledila je minuta odmora našega trenerja Daliborja Damjanovića, po kateri so Krkaši do konca tretje četrtine prišli do minimalne prednosti (69:67). Zadnjo četrtino so Krkaši odprli z osmimi zaporednimi točkami za dvomestno vodstvo (77:67) in s tem odločili tekmo. Zlatorog se je sicer dve minuti pred koncem približal na štiri točke zaostanka (79:75), a so naši košarkarji tekmo mirno pripeljali do nove zmage. 5x Krkin naj: Najboljši strelec: Adonis Thomas 20 Največ skokov: Miha Škedelj 4 Največ asistenc: Jure Špan 6 Največ pridobljenih žog: T. J. Gibbs in Luka Lapornik 3 Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Adonis Thomas 21 Izjava po tekmi: Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke igralcem za zmago. Borili so se celo tekmo. Na njej smo dodatno izgubili še Andreja Stavrova, Luka Medved ima verjetno pretres možganov, ostalega pa ne bi komentiral.« Krkaši so v Ligi Nova KBM z 11 zmagami in porazom vodilni na lestvici, v prihodnjem krogu pa bodo v sredo, 5. 1., gostili Terme Olimia. Že v nedeljo, 2. 1., ob 17.00 pa bodo v okviru AdmiralBet ABA lige gostili Cedevito Olimpijo.

Krkaši so tudi tokrat igrali brez Hasahna Frencha in Leona Stergarja, priložnost za počitek pa je dobil tudi Rok Stipčević. Začeli so v petorki Jure Špan, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Adonis Thomas in Jan Kosi. Moštvi sta se v prvi četrtini menjavali v vodstvu. Še največjo prednost so imeli Krkaši, ki so sredi četrtine povedli z 19:13, a so jih domači z dvema trojkama ujeli in četrtino dobili s 27:26. Žal si je že v sedmi minuti gleženj poškodoval Andrej Stavrov. Domači so v 13. minuti še vodili s 35:34, potem pa so košarkarji Krke dosegli devet zaporednih točk ter po delnemu izidu 18:4 na začetku 19. minute vodili z 52:39. Ob polčasu je bilo 52:43.

Drugi polčas so bolje odprli domači, ki so z delnim izidom 10:2 približali le na točko zaostanka, po trojki Medveda pa so na koncu 28. minute povedli s 64:61. Sledila je minuta odmora našega trenerja Daliborja Damjanovića, po kateri so Krkaši do konca tretje četrtine prišli do minimalne prednosti (69:67). Zadnjo četrtino so Krkaši odprli z osmimi zaporednimi točkami za dvomestno vodstvo (77:67) in s tem odločili tekmo. Zlatorog se je sicer dve minuti pred koncem približal na štiri točke zaostanka (79:75), a so košarkarji Krke tekmo mirno pripeljali do nove zmage.

Najboljši strelec: Adonis Thomas 20
Največ skokov: Miha Škedelj 4

Največ asistenc: Jure Špan 6
Največ pridobljenih žog: T. J. Gibbs in Luka Lapornik 3
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Adonis Thomas 21

Dalibor Damjanović, trener Krke: »Čestitke igralcem za zmago. Borili so se celo tekmo. Na njej smo dodatno izgubili še Andreja Stavrova, Luka Medved ima verjetno pretres možganov, ostalega pa ne bi komentiral.«

Krkaši so v Ligi Nova KBM z 11 zmagami in porazom vodilni na lestvici, v prihodnjem krogu pa bodo v sredo, 5. 1., gostili Terme Olimia. Že v nedeljo, 2. 1., ob 17.00 pa bodo v okviru AdmiralBet ABA lige gostili Cedevito Olimpijo.