Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Šport Trebnje

Krkini kadeti rokometni podprvaki

16.05.2016 09:25

Ta konec tedna se je v Trebnjem odvijal dvodnevni zaključni turnir četverice najboljših kadetskih ekip v državi, na katerem so nastopili tudi rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka, ki so v finalni tekmi z večnimi rivali, ekipo Trima, remizirli s 16:16 in osvojili končno 2. mesto v državi, za naslov državnega prvaka pa jim je znova zmanjkal le zadetek.

Tako se je zgodba izpred dveh let, ko so takrat v Celju na podoben način izgubili naslov, ponovila.
Poleg domačinov, RK Trimo, sta na turnirju nastopili še ekipi RD Urbanscape Loka in RK Celje Pivovarna Laško. Slednji so tudi osvojili naslov državnega prvaka za sezono 2015/16.

Končni vrstni red:
1. mesto: RK Celje Pivovarna Laško
2. mesto: MRK KRKA
3. mesto: RK Trimo
4. mesto: RD Urbanscape Loka

Robert Cvikl, trener kadetov: " Dan potem so občutki zelo mešani. Po eni strani je drugo mesto vrhunski rezultat, saj bi si marsikatera ekipa želela biti na našem mestu, biti v vrhu. Po drugi strani pa nam je res malo zmanjkalo, da bi fantje osvojili ta, tako željen naslov državnega prvaka, za kar so celo leto res garali. Po samih igrah skozi celotno sezono in vsem, kar so letos prikazali, bi si naslov najboljšega v državi tudi zaslužili. Ko si enkrat tako blizu, res malo boli. Nimamo kaj, žoga je okrogla. Danes je nov dan, pred nami so novi izzivi, smo pa dokazali, da naš klub sodi v sam slovenski rokometni vrh , če ne širše, po delu z mladimi. In tudi to šteje".

Veseli pa dejstvo, da sta bila v najboljšo sedmerico izbrana tudi dva krkaša, Mark Batagelj in Domen Hvastija, Žan Kovačič pa je bil razglašen za najboljšega vratarja turnirja.

Razpored tekem in rezultati:
1. tekma: RK Trimo – RK Celje Pivovarna Laško 24:27 (12:14)
2. tekma: MRK KRKA – RD Urbanscape Loka 21: 12 (11:4)
3. tekma: RK Celje Pivovarna Laško – MRK KRKA 26:26 (12:15)
4. tekma: RK Trimo - RK Celje Pivovarna Laško 31:25 ( 15:13)
5. tekma: RK Celje Pivovarna Laško - RD Urbanscape Loka 23 :22 ( 14:14)
6. tekma: RK Trimo – MRK KRKA 16:16 (6:8)

Pod naslov državnega vice prvaka za sezono 2015/16 so se podpisali: Uroš Pavlin, Žan Kovačič, Tilen Kukman, Maj Malenšek, Rok Šmuc, Vid Bačar, Klemen Matko, Matic Kastelic, Lovro Udovč, Luka Klemenčič, Jaka Plut, Žiga Franko, Mark Batagelj, Kristjan Windischer, Domen Hvastija in Luka Novak. Trener: Robert Cvikl.