Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Park City

Malovrh na sprintu 10., Vrhovnik 14.

05.02.2017 11:24

Na mladinskem svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Park Cityju so prvi s tekmovanji zaključili nordijski kombinatorci. Odlične rezultate so na sprinterski preizkušnji dosegli naši tekmovalci.

Po skakalnem delu sprinterske preizkušnje na 5 kilometrov je bil Matevž Malovrh na odličnem 4. mestu, z 20 sekundami zaostanka za Nemcem Vinzenzem Geigerjom, Vid Vrhovnik pa je bil 11. z 1:02 zaostanka za prvim mestom. V teku sta naša mlada kombinatorska upa nekoliko izgubila, a še vedno prišla do odličnih uvrstitev. Malovrh je končal na desetem mestu z zaostankom 1:24,1, Vrhovnik pa je v cilj prišel kmalu za njim na 14. mestu z zaostankom 1:42,3. Prvak je postal Nemec Geiger.

Tekmovala sta tudi Rok Jelen in Gašper Brecl, ki sta osvojila 41. in 42. mesto. V petek so se mladi kombinatorci pomerili tudi na ekipni preizkušnji, kjer so naši osvojili 11. mesto.