Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Sachsenring

Marquez zmagovalec v Nemčiji, Yamahi v ozadju

17.07.2016 15:05

Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec dirke za svetovno prvenstvo v motociklizmu na nemškem Sachsenringu. V elitnem razredu motoGP je bil drugi Britanec Cal Crutchlow (Honda), tretji pa Italijan Andrea Dovizioso (Ducati).

O vrhu na dirki je odločila tudi menjava motociklov, saj so dirkači začeli na tistih z gumami za mokro stezo, pozneje pa se je ta osušila in nekateri dirkači so zamudili pri menjavi ter ostali v ozadju.

Marquez je dosegel že sedmo zmago na nemškem prizorišču, z novimi 25 točkami pa je še povečal naskok v SP, kjer ima zdaj 170 točk.

Njegov najbližji tekmec, rojak Jorge Lorenzo je namreč osvojil le eno točko za 15. mesto, tako da je zdaj skupno pri 122 točkah. Le malenkost bolj je šlo njegovemu moštvenemu sotekmovalcu Valentinu Rossiju, ki je končal na osmem mestu.

Naslednja dirka bo po daljšem poletnem premoru 14. avgusta v Avstriji.