Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Brest

Meškov Brest - Gorenje Velenje 26:24

29.10.2016 19:17

Rokometaši velenjskega Gorenja so v tekmi regionalne lige Seha v gosteh izgubili proti beloruskemu Meškovu iz Bresta s 24:26 (15:14).

Velenjska zasedba je v svojem sedmem dvoboju doživela četrti poraz in je na šestem mestu v desetčlanski ligi Seha. Po Celju, Zagrebu in Vardarju iz Skopja ji je mero vzela še beloruska zasedba iz Bresta.

Slovenski podprvaki iz Šaleške doline so v prvi polovici tekme nadzorovali beloruske prvake. Že v 13. minuti so si priigrali tri gole naskoka (7:4), prednost pa držali vse do konca polčasa. V drugem so jih gostitelji hitro ujeli (15:15), v razburljivem nadaljevanju pa se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran. V prelomnih trenutkih dvoboja je bilo več modrosti na strani beloruskih rokometašev, ki so slabe dve minuti pred koncem izenačenega dvoboja izbrance Boruta Plaskana pahnili v zelo zahteven položaj, zaostanka dveh golov (24:26) pa nato Velenjčani več niso mogli nadoknaditi.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Alem Toskić s šestimi in Vid Levc s petimi goli.