Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Šport

Močnejši od Ilirije

Piše: R.K.

21.03.2024 08:48

Košarkarji Krke so v tekmi 22. kroga lige Nova KBM doma premagali ljubljansko Ilirijo z 80-71 (19-17, 21-12, 24-27, 16-15) in z 18 zmagami in 4 porazi ostajajo na vrhu ligaške lestvice.

Liga NKBM, 22. krog, 20.3.

Krka – Ilirija 80:71 (19:17, 21:12, 24:27, 16:15)

Krka: Planinić 13 (3 sk, 2 as), Hamilton (4 sk, 1 as), Stergar 19 (3 sk, 3 as), Bobnar, Bačvić 6 (2 sk, 3 as), Cerkvenik 6 (12 sk, 1 as),

Jurković 6 (5 sk), Špan 20 (2 sk, 4 as), Škedelj 2 (1 sk), Radovanović 8 (9 sk, 3 as), Smrekar.

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Miha Cerkvenik, Leon Stergar, Jairus Hamilton in Darko Planinić. Gostje so v 4. minuti povedli z 9-3 in sledila je minuta odmora Igorja Kešlja, ki je nadomeščal kaznovanega Krkinega trenerja Gašperja Okorna. Po njej so Krkaši z osmimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo in prvo četrtino dobili z 19-17. Po treh minutah druge četrtine je bilo izenačeno na 23, potem pa so Krkaši v dobrih štirih minutah z delnim izidom 12-0 ušli na 35-23; Dvomestno prednost so imeli tudi ob polčasu (40-29).

V 22. so imeli naši košarkarji že 15 točk prednosti (46-31), potem pa so se gostje z delnim izidom 17-3 povsem vrnili v igro. Pri 49-48 je minuto odmora vzel Kešelj, po njej pa so Krkaši z 12 zaporednimi točkami ponovno ušli na varno dvomestno razlik. V zadnji četrtini so nato le še mirno branili priborjno prednost in zasluženo prišli do pomembnih točk.

Izjava po tekmi:

Igor Kešelj, pomočnik trenerja pri Krki: »Zelo sem zadovoljen glede na kratek čas za pripravo. Imeli smo manj kot 48 ur, kar se je tudi poznalo na parketu. Imeli smo težke noge, bili smo praktično brez treninga. Ritem je težek, v soboto nas čaka pomembna tekma v Laktaših. Naš cilj, da tekmo dobimo, smo izpolnili. Fantom se zahvaljujem za maksimalen pristop in jim čestitam. Zmaga je zame še bolj posebna, saj jo posvečam mojemu pokojnemu bratu, ki je igral za Ilirijo in bi danes imel rojstni dan.«
V prihodnjem krogu bodo Krkaši v sredo, 27. 3., gostovali pri LTH Castings v Škofji Loki, pred tem pa jih v soboto, 23. 3., čaka še gostovanje pri Igokei v okviru ABA lige.