Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

Šport Albertville

Norvežani prvi četrtfinalisti svetovnega prvenstva

21.01.2017 19:01

Rokometaši Norveške so v prvi tekmi osmine finala svetovnega prvenstva v Franciji visoko premagali Makedonijo. V Albertvillu so slavili s 34:24 (12:10). Slovenija bo danes ob 20.45 v osmini finala v Parizu igrala z Rusijo.

Norvežani, ki so prvi del svetovnega prvenstva v skupini A izgubili le z aktualnimi svetovnimi prvaki in domačini Francozi, so se kot prvi zanesljivo uvrstili med osem najboljših rokometnih ekip na svetu. V prvem polčasu so Makedonci še držali korak z njimi, do odločitve pa je prišlo v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko so Norvežani s plus dva prišli do plus sedem. S šestimi goli sta se v norveški izbrani vrsti izkazala Magnus Jondal in Eivind Tangen, šest golov je za Mekedonijo prispeval tudi Kiril Lazarov.

V četrtfinalu, v torek, 24. januarja, bo Norveška igrala z zmagovalcem nedeljskega obračuna med Dansko in Madžarsko.

Ob tekmi v Parizu, v kateri bo Slovenija igrala z Rusijo, sta danes na sporedu še dve tekmi, ob 18. uri v Lillu bo Francija igrala z Islandijo, ob 20.45 pa se bosta v Montpellieru pomerili še reprezentanci Španije in Brazilije.