Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Novomeščanom za preobrat pošle moči

15.04.2024 10:40

Rokometaši Moškega rokometnega kluba Krka so v dvorani Zlatorog odigrali tekmo 22. kroga v Ligi NLB. Izbranci trenerja Mirka Skoka so tokrat po treh zaporednih zmagah doživeli šesti poraz v sezoni, potem ko so bili z rezultatom 37:32 (17:15) boljši gostitelji RK Celje Pivovarna Laško.

Celjani so se krkašem na sobotni tekmi oddolžili za poraz v četrtfinalnem obračunu za Pokal Slovenije. Novomeščani so tekmo začeli precej slabše od pričakovanj. V uvodnih minutah so gostitelji hitro povedli, ob zaostanku 6-1 pa je trener Skoko moral reagirati z minuto odmora. V dobrih desetih minutah so nato so farmacevti prednost izničili, po zadetku Marka Nikolića v 21. minuti pa zaostajali zgolj za zadetek (11:10). Prepričljivejšo igro, predvsem v obrambi so krkaši prikazali vse do glavnega odmora, ki se je zaključil s prednostjo Celja, bilo je 17:15.

Tudi po odmoru so bili Celjani vseskozi v ospredju. Sprva so prednost nekoliko povišali, a so krkaši znova prišli na -2 (19:21). Dobrih 15 minut do konca je bilo vodstvo Celja zopet na +5 (25:20), v 50. minuti pa je Tim Cokan zadel za +6 pri 30:24, kar je pomenilo varen zaključek tekme za celjsko moštvo. Sicer so imeli Novomeščani na današnji tekmi kar nekaj priložnosti za priključek, a so jim na koncu pošle moči. »Tekma je bila težka, zgrešili smo veliko strelov. Če sem iskren, smo delovali utrujeni, a imamo sedaj dovolj časa, da se pripravimo na naslednjega tekmeca. V domači dvorani Marof bomo gostili ekipo iz Velenja, ki nas čaka čez teden dni. Bi pa ob tej priložnosti čestital Celjanom za dobro tekmo, »je misli strnil Veljko Stanojević, ki je v statistiko na današnji tekmi vpisal štiri zadetke.

Statistika: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Zaponšek (5 obramb), Gaberšek (4 obrambe), Jelen 1, Perić, Marguč, Mazej 1, Cokan 8 (4), Ćirović 1, Antonijević 5, Janc 4, Milićević 6, Korže Lesjak, Malović 1, Žabić 4, Mlakar, Rakita 6,

MRK KRKA: Rauh (4 obrambe), Brajer, Blaževič (5 obramb), Bradeško 1, Majstorović 5 (2), Muhič 2, Rašo, Vukić 2, Stanojević 4, Rašo 4, Zajc 4, Nikolić 2, Lavrič, Kukman 2, Matko 3, Horvat 3,

Sedemmetrovke: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 5 (4), MRK KRKA 3 (2)

Izključitve: RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 10 minut, MRK KRKA 4 minut

Rdeči kartoni: MRK KRKA 1

Danes teden bodo rokometaši Krke doma gostili drugouvrščeno ekipo RK Gorenje Velenje.