Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

Piše: KK Krka/STA

04.02.2020 06:24

V prvi tekmi 18. kroga 1. SKL so košarkarji novomeške Krke, včeraj doma premagali Rogaško s 70:54 (15:20, 34:27, 57:41). V derbiju kroga so Novomeščani dosegli zmago v dvoboju z Rogaško in se na vsega zmago zaostanka približali branilcem naslova iz Kopra. Sam izid je bil na koncu manj pomemben, saj sta si obe ekipi predčasno zagotovili igranje v ligi za prvaka

Jakov Stipaničev

Začetek tekme je potekal po notah krkašev, ki so hitro povedli s 6:0, nato 9:6, a v drugem delu nepričakovano popustili in 47 sekund pred koncem četrtine zaostajali s 13:20. V drugi četrtini so bili gostje brez idej v napadu, kar so gostitelji izkoristili za delni izid 6:0 in vodstvo, predvsem pa so gladko dobili končnico polčasa in si priigrali prvo občutnejšo prednost.

Luka Medved

Kdo je gospodar na parketu dvorane slovenskega olimpionika Leona Štuklja, so gostitelji potrdili v tretjem delu, ko je razlika narasla na 16 točk. Varno razliko so Dolenjci za 11. prvenstveno zmago obdržali tudi v zadnjem delu in še drugič v rednem delu dobili medsebojni dvoboj.

Leon Stergar in Marko Jošilo

Pri gostiteljih je z 12 koši izstopal Luka Lapornik, ki je edini dosegel dvomestno število točk. Pri Rogaški je bil z 11 koši najbolj učinkovit Ivan Miličević, točko manj je dosegel Miha Fon.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke obema moštvoma za korektno borbo. Gremo naprej."

Jakov Stipaničev, igralec Krke:
„V prvem polčasu smo bili izenačeni, v tretji četrtini pa smo naredili prednost, tako da smo na koncu priložnost dobili tudi mlajši igralci. Mislim, da smo jo dobro izkoristili in na koncu zasluženo zmagali."

Krkaši imajo po rednem delu SKL 13 zmag in 5 porazov in bodo najmanj tretji na lestvici. S tem so se uvrstili v Ligo za prvaka, ki se začne v začetku marca.