Botri: Ste videli, kaj se je zgodilo z Vinkom ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Novomeški šahist Dobrovoljc blestel

03.02.2017 13:23

V Novi Gorici se je sinoči končal največji slovenski mednarodni šahovski turnir Hit open 2017. Na sedemdnevnem tekmovanju je sodelovalo 94 šahistov, med njimi kar 9 velemojstrov iz Slovenije, Rusije, Hrvaške, Madžarske in Srbije. Blestel je tudi novomeški šahist Vid Dobrovoljc.

Zmagovalec turnirja je s 7,5 točkami iz devetih partij postal hrvaški velemojster Zdenko Kožul, sicer tudi bivši evropski članski prvak.

Turnir je  štel tudi kot absolutno mladinsko državno prvenstvo, zato so na njem sodelovali tudi najboljši slovenski mladinci in mladinke. Med njimi je vnovič zablestel Vid Dobrovoljc, igralec Šahovskega društva Krka Novo mesto, ki je bil prepričljivo najboljši v mladinski konkurenci. Dosegel je 5,5 točk, kar je zadoščalo za skupno 18. mesto in nekaj dodatnih točk za svetovno "rejtinško" lestvico.

Le nekaj mest za njim je bil četrti med mladinci kočevski up David Stevanič, peti pa Maj Zirkelbach iz Novega mesta.