Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

anamarija lampic nico gross af Ekipa24.si

Slovenska zvezdnica z ostro kritiko smučarske ...

po prvi tekmi četrtfinala pokala Spar Krka zaostaja za 4 točke

31.01.2024 09:36

Košarkarji Krke so v prvi četrtfinalni tekmi pokala Spar v Podčetrku izgubili s Termami Olimia z 90-94 (22-22, 22-15, 20-28, 26-29). Krkaši bodo zaostanek lovili na povratni tekmi v Novem mestu, ki bo že ta petek, 2. februarja, ob 19. uri.

Pokal Spar, četrtfinale, 1. tekma 30.1.
Terme Olimia Podčetrtek – Krka 94:90 (22:22, 15:22, 28.20, 29:26)
Krka: Planinić 2 (1 sk), Hamilton 2 (4 sk), Stergar 8 (3 sk), Bobnar, Bačvić (3 as), Cerkvenik 8 (5 sk, 2 as), Cousins 12 (4 as), Jurković 16 (6 sk), Špan 21 (12 as), Škedelj 2 (3 sk), Radovanović 11 (5 sk), Macura 8 (2 sk).

Krkaši so začeli v peterki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić in po dveh minutah in pol povedli z 11-3. Domači so nato z delnim izidom 11-2 prišli do prvega vodstva (14-13), moštvi pa sta se nato menjavali v vodstvu. Ob koncu prve četrtine je bilo izenačeno na 22. Po izenačenem začetku druge četrtine so Krkaši z delnim izidom 8-0 v 14. minuti povedli s 34-26. Krkaši so imeli največji prednost po trojki Roberta Jurkovića osem sekund pred polčasom, ko je bilo 44-34. Do konca polčasa je trojko zadel še Bratož za 44-37.

Domači so bolje odprli drugi polčas in se v 23. minuti približali na točko zaostanka (46-45), na začetku 27. minute pa so ponovno povedli (52-51). Točko prednosti so imeli tudi po 30 minutah (65-64). Po delnem izidu 10-2 so prišli v 34. minuti do petih točk prednosti (77-72), kar je bila njihova največja prednost na tekmi. Krkaši so nazadnje vodili ob koncu 37. minute, ko je bilo 84-81, potem pa so domači ponovno prišli do vodstva in ga obdržali do konca.

Najboljši strelec: Jan Špan 21

Največ skokov: Robert Jurković 6
Največ asistenc: Jan Špan 12
Največ pridobljenih žog: Miha Cerkvenik 4
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jan Špan 28

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitke Podčetrtku za zmago. Prikazali smo enostavno premalo. Bal sem se tega po tekmi z Mornarjem. Nikakor nisem uspel ekipe prepričati, da še enkrat odigramo na enaki ravni. Dovolj pove 94 prejetih točk, od tega skoraj 60 v drugem polčasu. Imeli smo celo nekoliko sreče, da smo prvi polčas dobili za sedem točk. To je bilo vsaj toliko rezerve, da imamo aktiven rezultat pred petkovo tekmo v Novem mestu, ko bomo morali pokazati drugačen obraz, če želimo igrati na zaključnem turnirju. Jaz si, srčno upam, da si to tudi fantje.«