Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Po zmagi z Rogaško pokalni finale s Cedevito Olimpijo

16.02.2024 07:42

Košarkarji Krke so na zaključnem turnirju Pokala Spar v Ljubljani v polfinalni tekmi premagali Rogaško s 85-72 (24-17, 20-27, 25-19, 16-9) in se tako uvrstili v finale, kjer bodo igrali s Cedevito Olimpijo. Tekma bo v dvorani Kodeljevo danes, v petek 16. 2., ob 20.30.

To bo Krkin deveti finale pokala, dobila pa jih je štiri (2014, 2015, 2016 in 2021).

Pokal Spar, polfinale, 15.2.

Rogaška – Krka 72:85 (17:24, 27:20, 19:25, 9:16)

Krka: Planinić 7 (3 sk), Hamilton 11 (2 sk, 4 as), Stergar 6 (2 sk, 2 as), Bobnar 3, Bačvić 7 (2 sk, 1 as), Cerkvenik 17 (4 sk), Cousins 10 (5 sk), Jurković, Špan 19 (8 as), Škedelj (2 sk), Macura (6 sk), Radovanović 5 (3 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić. Po dobrih štirih minutah je bilo izenačeno na 7, potem pa so Krkaši ušli na +6 (15-9). Do konca prve četrtine so si uspeli priboriti sedem točk prednosti (24-17). Drugo četrtino je Rogaška odprla z devetimi zaporednimi točkami in po minuti in pol so vodili s 26-24. Moštvi sta se nato menjavali v vodstvu, ob polčasu pa je bilo izenačeno na 44.

Rogaška je bolje odprla tudi tretjo četrtino. Z delnim izidom 10-2 so si do konca 23. minute priborili osem točk prednosti (54-46). Sredi 26. minute so vodili z 60-53, potem pa so Krkaši do konca četrtine z delnim izidom 16-3 prišli do vodstva z 69-63. Po trojki Jairusa Hamiltona so imeli ob koncu 32. minute prvič dvomestno prednost (75-65), ki jo do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Izjavi po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Pričakovali smo izredno težko tekmo. Bili smo v stanju, v kakršnem smo bili, in take stvari v košarki čez noč ne odidejo. Polfinale je samo ena tekma in Rogaška je iskala svojo priložnost. Obe tekmi z njimi sta bili enakovredni. Prvo četrtino smo dobro odigrali, potem pa smo v drugi pokazali ves repertoar slabosti in jim dovolili igrati. V tretji četrtini smo bili že na prelomnici, na kateri se ponavadi zlomimo, a smo nato v pravem trenutku našli dovolj energije. Igralcem moram čestitati, saj so si želeli zmage. Delali smo napake, ampak želja in borbenost nas je na koncu pripeljala v finale. V zadnjih petnajstih minutah smo si ga tudi zaslužili. Kljub vsemu je to nek obliž na kakšno rano za to, kar se nam je dogajalo v zadnjem tednu. Kar se tiče finala, se ga igra zato, da se ga dobi. V Ljubljano se moramo vrniti z željo in ciljem po zmagi, saj kdor nima cilje v življenju, je oplel. Poskusili bomo presenetiti. Moramo se spočiti in se nato boriti za ta naslov.«

Leon Stergar, igralec Krke: »Vsak, ki je stopil na parket, si je želel, da bi tekmo zmagali. Bilo je dosti vzponov in padcev, a smo s pravim pristopom v obrambi v zadnjih 14 minutah obrnili tekmo v našo korist. Zmaga pomeni psihološko pot v pozitivno smer in upam, da nam bo vlila dodatno upanje za finale.«