Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport

Pomembna zmaga za Krkaše

Piše: R.K.

27.12.2023 09:36

Košarkarji Krke so v 13., zadnjem krogu prve polovice AdmiralBet ABA lige v domači dvorani premagali Borac Mozzart iz Čačka z 89-80 (23-20, 27-24, 19-21, 20-15) in tako prišli do prve domače in skupno tretje zmage v ligi.

Liga ABA, 13. krog, 24.12.
Krka – Borac Mozzart 89:80 (23:20, 27:24, 19:21, 20:15)
Krka: Planinić 15 (5 sk), Hamilton 4 (4 sk), Stergar 10 (3 sk, 3 as), Bačvić (1 sk, 3 as), Cerkvenik 8 (4 sk), Cousins 10 (2 sk, 3 as), Jurković, Špan 23 (2 sk, 4 as), Škedelj 3 (5 sk, 2 as), Smrekar, Radovanović 12 (9 sk), Macura 4 (2 sk).

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Leon Stergar, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić. Po dveh minutah so gostje vodili z 8-6, potem pa so Krkaši dosegli 10 zaporednih točk za 16-8 na polovici prve četrtine. Borac se je v 9. minuti približal na 18-17, po prvi četrtini pa je bilo 23-20 za Krko. Gostje do drugo četrtino odprli z delnimi izidom 8- 2 in povedli z 28-25. Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu do konca 17. minute, ko je bilo 42-42, Krkaši pa so do konca polčasa z delnimi zidom 8-2 prišli do vodstva s 50-44.

Krkaši so na začetku drugega polčasa vzdrževali prednost, po delnem izidu 10-2 so v 26. minuti prišli do vodstva za devet točk (64-55). Borac se je do konca tretje četrtine s petimi zaporednimi točkami uspel približati na štiri točke zaostanka (69-65), nato pa je ob koncu 33. minute ponovno povedel (73-71). Krkaši so nato zaigrali še bolje v obrambi in napadu in z 11 zaporednimi točkami so sredi predzadnje minute ponovno prišli do prednosti devetih točk (82-73). Tekmo so nato z odličnim izvajanjem prostih metov (skupaj 16-17) mirno pripeljali do konca.

Izjavi po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Res sem zadovoljen in vesel zmage. Dolgo smo čakali to domačo zmago v ABA ligi. Odigrali smo dobro tekmo, bili smo pripravljeni tako taktično kot predvsem v glavah na to, kar moramo narediti. Imeli smo določene težave. Vsega se ni dalo narediti, a to je nekako logično. Če so nam bili prioritete Segu, Birts in Franklin, so izstopili neki drugi igralci, kot na primer Tasić. Smo pa to v pravem trenutku zaprli z nižjo postavo in pokazali, da imamo neko širino, znanje in taktične veščine. Imeli smo težave tudi z njihovim napadalnim skokom, a na koncu prišli do zelo pomembne tretje zmage. V drugem delu sezone bomo videl, kam nas bo peljala pot. Že po tekmi z Olimpijo sem povedal, da smo še vedno nad vodo, da plavamo in ne mislimo potoniti brez borbe in brez izstreljenega naboja. Bi pa na koncu Borcu in njihovemu trenerju zaželel veliko uspeha v nadaljevanju sezone, prav vsem ljubiteljem košarke pa želim en res lep božič. Da bi si v teh trenutkih vzeli tudi čas za svoje bližje in pomislili tudi na tiste, ki so morda sami v stiski ali tesnobi. To je pravi trenutek za razmislek in zavedanje, kaj imamo in česa nimamo.«

Dejan Mijatović, trener Borca Mozzart: »Čestitam Krki za zasluženo zmago. Pred tekmo sem dejal, da ima Krka formirano moštvo z močno igro pod košem, kjer smo želeli zaustaviti igro prek Planinića, Macure, Radovanovića. Imeli smo velike težave. Planinić nam je v prvem polčasu dal 15 točk, imeli smo zaostanek v skoku za 9 skokov. Z večjo agresivnostjo in menjavo ritma smo prišli do priključka, prišli do izenačenja, potem pa smo dva, tri napade odigrali nerezonsko in povsem zasluženo izgubili. Če smo določene stvari oddelali, kot je treba, in če s tem nismo odnehali, smo uspeli prelomiti tekme in jih dobiti. Tokrat bi morali odigrati zelo agresivno posamično obrambo, a tri četrtine sploh nismo prišli do bonusa. Samo v zadnji nam je to uspelo, a to ni bilo dovolj in Krka je prišla do zmage. Sedaj se moramo že obrniti na tekmo s Cibono v Zagrebu, ki nas čaka v četrtek.«

Krkaši imajo po 13 krogih dve zmagi in 11 porazov in so na lestvici še vedno na 13. mestu, a z dvema zmagama več od Mornarja iz Bara. V petek, 29. 12, ob 17.00 jih čaka še zadnja tekma v tem letu, ko bodo gostili beograjski FMP.