Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Sl. Bistrica

Prvenstvo Slovenije za pionirje U12

16.01.2017 15:40

V nedeljo je v Slovenski Bistrici poteklo državno prvenstvo za pionirje U12, kjer so uspešno nastopili naši mladi atleti.

Med letniki 2006 je Jan Radakovič je v teku na 50m premagal vso konkurenco s časom 7.66s (v kvalifikacijah je tekel 7.57s) in postal državni prvak, Oliver Blagojević pa je zasedel končno četrto mesto s časom 8.43s (tudi on je bil malce hitrejši v kvalifikacijah – 8.39s).
V teku na 400m je bil Lovro Rogina Bregar dvanajsti s časom 87.87s.
Pri dekletih se je v teku na 50m Nika Rifelj uvrstila v A finale, kjer je osvojila peto mesto s časom 8.00s (v kvalifikacijah 7.96s), Nia Mešić se je uvrstila v B finale, kjer je bila četrta s časom 8.30s (v kvalifikacijah je bila še stotinko hitrejša).
Ajda Pečnik je tekmoval v skoku v daljino, kjer je z daljavo 3.80m zasedla šesto mesto, Karla Jerič pa je bila enajsta z rezultatom 3.50m.

Prvenstvo Slovenije za pionirje U12 (letnik 2007)

Pri letnik 2007 je bil najuspešnejši Mai Tai Križman. Nastopil je v skoku v daljino, kjer je bil z daljavo 3.87m tretji.
V teku na 50m smo imeli dva predstavnika, Klemen Strgar se je uvrstil v A finale, kjer je bil peti s časom 8.33s, Lenart Bernik je pa tekel v B finalu kjer je zasedel drugo mesto s časom 8.69s; v kvalifikacijah pa je bil malce hitrejši - 8.54s).
Matija Kastrevc je nastopil v teku na 200m in bil s časom 37.10s peti.
Pri dekletih je v teku na 50m nastopila Tia Lužar, ki se je uvrstila v B finale in zasedla 5.mesto s časom 9.61s (v kvalifikacijah je bila hitrejša s časom 9.35s).

Miting Slovenska Bistrica, 15.1.2017

V sklopu Prvenstva Slovenije za pionirje U12 je potekal še miting, katerega so se udeležili mladi šprinterji. Vsi so tekmovali v disciplini 60m, doseženih je bilo tudi veliko osebnih rekordov.
V konkurenci članov se je Matevž Šuštaršič uvrstil v B finale, kjer je zasedel tretje mesto s časom 7.42s (v kvalifikacijah je tekel osebni rekord 7.40s), Jan Pureber je tekel 7.69s, Sašo Čučnik 7.77s, Julij Kramar 7.81s, Filip Šobar 7.84s (osebni rekord).

V konkurenci članic je nastopila Zala Simončič Maznik, ki se je uvrstila v B finale in odtekla osebni rekord (8.79s).
Med pionirji se je najbolje izkazal Matic Erpić, ki je zmagal in odtekel osebni rekord 7.69s), Dion Avdibašić pa je bil peti s časom 8.24s.
Pri pionirkah je Kaja Rajšel s časom 8.30s osvojila drugo mesto, Maša Kočevar je bila s časom 8.64s peta, Ika Pintarič pa je dosegla čas 9.66s (osebni rekord).

Miting Schielleiten, 15.1.2017

V avstrijskem Schielleitnu je potekal mednarodni miting, ki so se ga udeležili skakalci.
Andraž Durjava se je domov vrnil z dvema zmagama, in sicer v troskoku, kjer je popravil osebni rekord za več kot pol metra in zdaj znaša 12.45m in pa v skoku v višino, kjer je preskočil 174cm.
Joško Švirt je zmagal v skoku s palico z višino 3.60m in s tem podrl osebni rekord v dvorani, Mišo Matijević pa je bil drugi z višino 3.40m. Mišo je nastopil še med veterani v teku na 50m, kjer je zmagal s časom 6.93s.
Tadej Rolih je nastopil v troskoku, kjer je bil drugi z novim osebnim rekordom 11.80m.
Neja Žnidaršič je nastopila v skoku v višino, kjer je bila s preskočenimi 150cm četrta.