Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

Šport Maribor

Ribničani boljši od Maribora

Piše: Radio Krka, STA

12.09.2015 20:29

Rokometaši mariborskega Branika so v 2. krogu 1. NLB Leasing lige na domačem igrišču izgubili proti Riku Ribnici s 26:31 (13:17).

Mariborčani so po uvodnem spodrsljaju v Ormožu prejeli novo zaušnico. V drugi tekmi so jim jo primazali tekmeci iz dežele suhe robe. Ribničani so že v prvem polčasu pokazali svojo slo po zmagi, na koncu pa tudi zmagali v štajerski prestolnici.

V uvodnih dvajsetih minutah je bila tekma izenačena, končnica pa je minila v znamenju izbrancev gostujočega trenerja Roberta Beguša. V 23. minuti je bil izid poravnan (13:13), v zadnjih sedmih minutah pa so Ribničani naredili delni izid 4:0 in na velik odmor odšli s prednostjo štirih golov (17:13).

V drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, še več, v 39. minuti so si priigrali sedem golov prednosti (22:15) in domačega trenerja Borisa Denića prisilili v minuto odmora. A gostitelji tudi po njej niso naredili kakovostnega premika v svoji igri, Ribničani so jih vseskozi nadzorovali in po uvodni zmagi nad Dobovo osvojili drugi par točk v državnem prvenstvu.

V ribniški ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Patrik Leban z devetimi in Jan Grebenc s šestimi goli, v mariborski - med strelce se je vpisalo le pet igralcev - pa sta Tine Poklar in Ante Kaleb dosegla po osem zadetkov.

Ribniška ekipa bo v prihodnjem krogu v sredo, 16. septembra, gostila Celje Pivovarno Laško, mariborska pa bo v soboto, 19. septembra gostovala v Novem mestu.