Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Šport Sevnica

Rokometaši Sevnice poraženi

01.10.2015 05:47

Rokometaši RK Celje Pivovarne Laško so v 5. krogu 1. NLB Leasing lige gostovali v Sevnici in zmagali z 38:11 (17:6).

(Foto:rokometna-zveza.si)
Že pred samo tekmo je vse privržence rumeno-modrih razveselila novica, da bo za člansko ekipo debitiral brazilski reprezentant Arthur Malburg Patrinova, ki je prvič oblekel celjski dres po marčevski poškodbi križnih vezi. Nato so celjski rokometaši na gostovanju zanesljivo opravili s Sevnico, jo premagali s kar 27 goli razlike (11:38), Patrianova pa se je izkazal s štirimi goli.

Celjani so že takoj na začetku prevzeli pobudo in vseskozi povečevali razliko, s serijo 9:0 so pobegnili na 12:2, ob polčasu pa je bilo celo +11 (17:6). Podobno zgodbo so gledalci spremljali tudi v drugem polčasu, v katerem so Celjani prejeli še zadetek manj kot v prvem (5). V napadalnih akcijah so blesteli Tilen Kodrin (7), Gal Marguč (6), Luka Žvižej (5), Povilas Babarskas (5) in Patrianova (4), medtem ko je bil pri Sevničanih s štirimi goli najboljši Nikola Ranevski.

Znova je bil pri Celjanih razpoložen vratar Urban Lesjak (18 obramb), dobro pa ga je zamenjal tudi 16-letni Luka Simonič, ki je v zadnjih osmih minutah zbral tri obrambe.

Tokrat v celjski ekipi ni bilo Ivana Gajića, Mihe Zarabca in Gregorja Potočnika.

V soboto bo v Zlatorogu v okviru lige prvakov gostovala poljska Wisla, medtem ko bo v prvenstvu Celje 6. oktobra gostilo Velenje, Sevnica pa bo 9. oktobra gostovala pri trebanjskemu Trimu.