Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

Šport Celje

Slovenija - Hrvaška 24:23

01.06.2016 20:14

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijski tekmi za letošnje evropsko prvenstvo na Švedskem premagala vodilno ekipo skupine 4 Hrvaško s 24:23 (9:11).

(Foto: rokometna-zveza)
Izbranke Uroša Bregarja naslednja tekma čaka v nedeljo, 5. junija, ob 20. uri v Bijelem Polju proti Črni gori.

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v dvorani Golovec strla vodilno ekipo kvalifikacijske skupine 4, s tem pa ostala v igri za uvrstitev na letošnje evropsko prvenstvo na Švedskem. Bregarjeve izbranke so se zdaj izenačile s Hrvaško, obe reprezentanci imata po šest točk, toliko kot tudi Črna gora, naslednja tekmica Slovenije. Reprezentanci sta odigrali 27. medsebojno tekmo, Slovenija je zmagala osmič, prvič po letu 2006.

Izbranke Uroša Bregarja so imele že na začetku nekaj priložnosti, da se oddaljijo od tekmic, vendar je Maja Šon namesto za 1:1 zadela v Ivano Kapitanović, ta pa je nato preprečila dva poizkusa, enega s sedmih metrov, Tamare Mavsar za 2:1. Namesto domačink so povedle gostje, nato je Ana Gros najprej izenačila, prvič pa so Slovenke povedle v 13. minuti, ko je bila uspešna Šonova. Skupaj s soigralkami je prišla tudi do dveh golov prednosti, nazadnje je s takšno razliko Slovenija vodila pri 8:6, do konca prvega polčasa pa so si dva gola zalogaja priigrale Hrvatice.

Med polčasom so domačinke strnile vrste in po slabih treh minutah na krilih Neli Irman izenačile na 11:11. Ista igralka je nato zadela še za 12:11, nato pa so Slovenke po nekaj nezbranosti spet zaostajale za dva gola. To pa je bil zadnji padec Bregarjevih deklet, ki so po 14:14 povedle, prednosti pa niso več zapravile.

Še naprej je v napadu zadevala Irmanova, ki je po 46. minute zadela petkrat, v 50. minuti pa so domače igralke prvič na tekmi vodile za tri gole (21:18). Tekmice so se še približale na gol zaostanka pri 21:22 in kasneje 22:23, toda ko je Ana Gros s sedmih metrov zadela za 24:22, vprašanja o zmagovalcu ni bilo več. Hrvaticam je uspelo le še znižati.

Po osem golov so dosegle Ana Gros in Neli Irman za Slovenijo in Sonja Bašić za Hrvaško.