Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Šport Nm

Slovo bogatašev

22.11.2012 06:17

Po tekmah 5. kroga nogometne lige prvakov je znanih že 13 udeležencev osmine finala. Med njimi ni finančno bogatega Manchester Cityja.

Po Malagi, Portu, Manchester Unitedu, Barceloni, Šahtarju Donjecku, Valencii in Bayernu so si nadaljevanje tekmovanja zagotovili še Borussia Dortmund, Real Madrid, Milan, Schalke, Arsenal in Paris St. Germain.

V Manchestru pa je City igral neodločeno z madridskim Realom (1:1) in tako že ostal brez možnosti za osmino finala. Vanjo so se uvrstili Madridčani, ki so uvodoma povsem nadigrali domače. V vodstvo jih je popeljal Karim Benzema v deseti minuti. Tako Madridčani kot domači so imeli nato številne lepe priložnosti, a jih niso izkoristili. A v 72. minuti je Alvaro Arbeloa (dobil je tudi rdeč karton) zakrivil (preostro dosojeno) enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Sergio Aguero in izid izenačil. Zmagovitega zadetka, ki bi Angležem podaljšal upanje na drugi del tekmovanja, pa navijači v Manchestru niso videli.