Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Šport

Štiri medalje za karateiste na svetovnem prvenstvu

Piše: R.K.

31.10.2022 10:28

Od srede je v Italiji potekalo IKU svetovno prvenstvo in svetovni pokal za otroke v karateju, ki so se ga kot reprezentanti Karate unije Slovenije udeležili tudi člani Karate kluba Novo mesto in Karate kluba Črnomelj, oboji pod vodstvom trenerja Franja Horna.

Člani, ki redno trenirajo v Novem mestu v Karate akademiji in v Črnomlju v Galeriji OŠ Mirana Jarca, so v zelo močni mednarodni konkurenci osvojili 2 medalji na svetovnem prvenstvu in 2 medalji na svetovnem pokalu za otroke.

karate
Svetovno prvenstvo v Italiji
Karolina Horn

Ester Horn je v petek na svetovnem prvenstvu v kategoriji mlajše kadetinje kate posamezno osvojila 3. mesto. Drugo medaljo, prav tako bronasto, je na svetovnem prvenstvu v soboto osvojil Hamza Draganović v kategoriji mladinci, športne borbe (kumite) + 75kg. Včeraj je v kategoriji deklic 8-9 let v disciplini kate posamezno izjemno uspešno nastopala Lorena Horn in osvojila 2. mesto. Najžlahtnejše odličje si je prav tako včeraj v kategoriji dečkov 10-11 let v disciplini kate posamezno priboril Bor Jovanović in tako izjemno uspešno zaključil zgodbo, ki se je od srede odvijala v Caorle.

karate

Na svetovnem prvenstvu so sicer nastopali še Mihael Rukše, Nikša Šinko, Maid Abidovič in Pia Jovanovič.
Trener Franjo Horn je na vse svoje varovance izjemno ponosen in trdno verjame, da ta odličja niso zadnja. Za takšne uspehe je potrebno veliko vloženega truda, vztrajnosti in discipline.