Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Šport Trebnje

Trebanjski levi do 14. prvenstvene zmage

Piše: STA

19.03.2021 21:25

Rokometaši trebanjskega Trima so na tekmi 20. kroga lige NLB premagali Butan plin Izolo s 34:24 (20:13).

Trebanjci so pričakovano premagali zadnjeuvrščene tekmece iz Izole in se drugouvrščenim Velenjčanom, ki so v torek nekoliko nepričakovano klonili v Ormožu, približali na dve točki. Vodilni Celjani imajo pred najbližjimi zasledovalci iz Šaleške doline tri točke prednosti, v soboto pa jih čaka zahteven obračun v Ribnici.

Obračun na Dolenjskem je bil izenačen le v uvodnih petnajstih minutah, po izidu 9:7 pa so na igrišču zagospodarili izbranci domačega trenerja Uroša Zormana in si že na polovici tekme priigrali prednost sedmih golov (20:13). V drugem polčasu se slika na igrišču ni bistveno spremenila.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Anže Dobovičnik s šestimi in Gal Cirar s petimi goli, v gostujoči pa Urh Jakob Poberaj s sedmimi in Marko Nikolić s šestimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Mariboru, izolska pa bo gostila ormoški Jeruzalem.