Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Šport Maribor

Trebanjski levi močnejši od Mariborčanov

Piše: STA

28.03.2021 10:32

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 21. kroga lige NLB v gosteh premagali Maribor Branik s 34:31 (17:12).

Trebanjski rokometaši so v štajerski prestolnici upravičili vlogo favoritov. Po petnajsti zmagi so se po točkah izenačili z drugouvrščenimi Velenjčani, ki bodo tekmo 21. kroga lige NLB igrali v sredo, 31. marca, ko bodo gostili Ribničane.

Uvodoma se je na parketu dvorane Tabor odvijal izenačen boj, po izidu 5:5 pa so vajeti igre v svoje roke vzeli Dolenjci in polčas končali z vodstvom 17:12.

Varovanci gostujočega trenerja Uroša Zormana so v drugem polčasu sprva doživeli nekaj padcev in vzponov v svoji igri, sredi tega obdobja pa zaigrali udarno in učinkovito. Po njihovem vodstvu s 30:23 je bilo jasno, da bodo v Mariboru osvojili obe točki.

V gostujoči ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Darko Cingesar in Gal Cirar, ki sta dosegla po pet golov, v domači pa je prednjačil Tadej Sok z desetimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Ljubljano, mariborska pa bo gostovala v Ormožu.