Hanu zaenkrat ni uspelo ustaviti padanja podpore ...

Šport Ljubljana

Trebanjski levi slavili na Kodeljevem

23.04.2021 20:48

Rokometaši trebanjskega Trima so na današnji tekmi 23. kroga lige NLB v gosteh premagali LL Grosist Slovan z 38:29 (20:14).

Trebanjci so po današnji zmagi v slovenski prestolnici po točkah ujeli drugouvrščene Velenjčane (tekma manj) in se v končnici državnega prvenstva silno bledim Celjanom, ki so izgubili zadnji dve tekmi proti Velenjčanom in Koprčanom, približali na vsega tri točke.

Dolenjci so na Kodeljevo prišli kot papirnati favoriti, vlogo pa so tudi upravičili. Po vsega štirih minutah so si priigrali tri gole prednosti (4:1), v 18. minuti pa povedli s 14:9. V nadaljevanju so imeli popoln nadzor nad tekmeci, njihova prednost je vseskozi znašala od štirih do največ devet golov.

V trebanjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Leon Rašo in Luka Florjančič, ki sta dosegla po šest golov, v ljubljanski pa Patrik Martinović z osmimi in Robert Sanković s šestimi zadetki.

Zasedba iz Ljubljane bo v prihodnjem krogu gostovala v Ormožu, trebanjska ekipa pa bo gostila Slovenj Gradec 2011.