Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

Šport Trebnje

Trimo Trebnje - Slovenj Gradec 37:27 (21:15)

07.04.2023 22:26

Rokometaši Trima iz Trebnjega so v 21. krogu lige NLB doma premagali Slovenj Gradec s 37:27 (21:15).

* Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev 400, sodnika: Gorenc in Košir.
* Trimo Trebnje: Grčo, Čudić, Slatinek Jovičič 3, Višček 2, Horvat 4, Didovič 2, Jurečič 4 (1), Radojković 2, Pipp 3, Kotar 3, Potočnik 2, Miklavec, Grbić 2, Glavaš 6 (2), Krešić 2, Ćorsović 2.
* Slovenj Gradec: Leben, Smolnikar, Dobaj, Cvetko 7 (2), Bulovič 2, Majcen 4 (1), Velić 1, Levc, Šol, Kotar 4, Svečko 1, Starc 2, Komar, Pelko 3, Lampret 1, Jankovski 2.
* Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Slovenj Gradec 5 (3).
* Izključitve: Trimo Trebnje 12, Slovenj Gradec 6 minut.
* Rdeči karton: /.

Trebanjci so le za slabo uro izgubili drugo mesto na lestvici, potem ko so Velenjčani slavili proti Kopru. Varovanci Uroša Zormana so nalogo v 21. krogu opravili z odliko in zanesljivo ugnali šestouvrščene goste iz Slovenj Gradca.

Na lestvici to pomeni, da imajo Celjani s tekmo manj 38 točk, sledi Trimo s 36, na tretjem mestu pa so velenjske ose s 35 točkami, a tekmo manj od Trima.

Ta je hitro unovčil svojo kakovost in proti Korošcem po polovici prvega dela igre povedel s petimi goli naskoka. Žilavi gosti so nato izkoristili slabe minute domačih in se v 26. minuti približali na vsega dva gola.

Zadnje minute prvega polčasa so znova pripadle domačim. V le slabih treh minutah so se z delnim izidom 4:0 namreč na odmor odpravili s prednostjo šestih golov.

Na začetku drugega polčasa so Trebanjci stvari postavili na svoje mesto in prednost dvignili na osem golov. Padca v igri nato za razliko od prvega dela ni bilo, še več, domači so še povišali vodstvo, ki je bilo najvišje, 35:23, po golu Krešimirja Krešića.

Za Trimo je sicer šest golov dosegel Filip Glavaš, enega več pa je pri gostih dosegel Rok Cvetko.

Zormanovi varovanci bodo v naslednjem krogu čez natanko teden dni gostovali pri Krki, medtem ko bo Slovenj Gradec dan kasneje gostil Urbanscape Loko.