Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Šport Škofja Loka

Union Olimpija do visoke zmage proti LTH Castings

03.12.2016 07:57

Sinoči sta v Škofji Loki domači LTH Castings in ljubljanska Union Olimpija odprla 9. kolo Lige Nova KBM. Do zaslužene zmage so prišli Ljubljančani, ki so slavili z rezultatom 67:97.

Športna dvorana Poden je gostila obračun med LTH Castings in Union Olimpijo. Košarkarji slednje so nekoliko podjetneje začeli tekmo, a so Škofjeločani na krilih Harisa Čučoviča in Luke Gruma v sredini druge četrtine prišli do izenačenja. Ljubljanski košarkarji so nato znova prevzeli pobudo in polčas zaključili ob vodstvu z enajstimi točkami.

Še posebej učinkoviti so bili gostje nato v uvodnih minutah nadaljevanja, ko so se z delno serijo 18:0 povsem oddaljili od škofjeloškega moštva. Do konca srečanja so vse niti igre še naprej držali v svojih rokah in po izteku igralnega časa prišli do visoke zmage s 67:97. Najboljša strelca pri domačih sta bila Haris Čučovič (19 točk) in Luka Grum (16), pri gostih pa Nikola Janković in Blaž Mesiček, ki sta oba dosegla po 15 točk.

V prihodnjem kolu bo LTH Castings v soboto, 10. decembra, gostoval v Podčetrtku, Union Olimpija pa se bo dan prej v Ljubljani pomerila s Sixt Primorsko.

Rade Mijanović, LTH Castings:
"Čestitke gostom za zmago. V prvem polčasu smo dobro držali stik s favoriziranimi Ljubljančani, nato pa so gostje potrdili svojo kakovost. Pri nas je do izraza prišla tudi zdesetkanost, saj smo tekmo odigrali brez treh izjemno pomembnih košarkarjev."
Gašper Okorn, Union Olimpija:
"Čestitke igralcem za zmago. Škofji Loki pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone."