Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Šport

Uspešen vikend za kolesarje Adrie Mobila

Piše: R.K.

22.04.2024 10:42

Kolesarski klub Perutnina Ptuju je v soboto, 20. aprila, v Hajdošah pri Ptuju vzorno pripravil dirko - POKAL POLI za deklice, dečke, mlajše mladince, mlajše in starejše mladinke ter članice. Kolesarke KK Adria Mobil in kolesarji so osvojili 5 medalj (eno zlato, dve srebrni in dve bronasti) in dosegli še nekaj uvrstitev med najboljših deset.

DEKLICE C: 7. Franja Rezelj, DEČKI C: 2. Anže Mede, 6. Žan Janc, 9. Nik Pust, DEČKI B: 1. Žiga Vrtar, 9. Vasja Sančanin, DEKLICE A: 2. Neža Rezelj, 8. Maja Vurušić, DEČKI A: 4. Jon Taljat, ML. MLADINKE: 3. Lara Mehle, 5. Iva Colnar, 6. Stella Lindič, ML. MLADINCI: 3. Mai Prevejšek, ST. MLADINKE: 7. Klara Eliza Rodič. Rezultati: https://prijavim.se/uploads/5430_result.pdf?tms=1713621084

Jakob Omrzel je s slovensko mladinsko reprezentanco v Italiji od 18. do 21. aprila nastopil na dirki EROICA JUNIORES - Nations' Cup (2.Ncup) in osvojil odlično 9. mesto. Verjetno bi bil še precej višje, a si je Slovenija že v uvodni 1. A etapi Punta Ala - Castiglione della Pescaia (22,5 km), ko je bila na sporedu moštvena vožnja na čas, na 11. mestu nabrala 1:29 min zaostanka za najboljšimi. V 1. B etapi Castiglione della Pescaia - Castiglione della Pescaia (68,3 km) je Jakob Omrzel edini od Slovencev v cilj prišel v času zmagovalca, na 7. mestu. Še boljši je bil v 2. etapi od Cinigiana do Siene (111 km), ki jo je končal na 4. mestu. Kraljevska 3. etapa Siena - Montevarchi (103 km), v kateri bi morali kolesarji premagati 1782 m višinske razlike in se 15 km pred ciljem povzpeti na gorski cilj 1. kategorije (Monteluco), je bila po prevoženih 56 km zaradi varnosti kolesarjev (slabi vremenski pogoji - sneg) nevtralizirana in kasneje tudi odpovedana. V 4. etapi Siena - Chiusdino (102,7 km) je bil Jakob Omrzel 10., v skupnem seštevku pa je dirko končal na 9. mestu. Rezultati: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2024/gc

Včeraj se je v Turčiji začela Dirka po Turčiji (2.Pro), na kateri barve našega kluba zastopajo Tilen Finkšt, Anže Skok, Nicolas Gojković, Aljaž Turk, Đorđe Đurić in Ramazan Yilmaz. Na sporedu bo 8 etap (skoraj 1.200 km čaka kolesarje), na dirki nastopa 172 kolesarjev iz 36 držav in 25 ekip (4 WT, 9 PRO, 12 CT). 1. etapo Antalya - Antalya (135 km) je v ciljnem sprintu glavnine dobil Nizozemec Fabio Jakobsen (Team dsm-firmenich PostNL). Na odličnem 11. mestu je končal Tilen Finkšt (ugnal je tudi slovitega Marca Cavendisha, ki je bil 15.), v času zmagovalca pa so v cilj prišli tudi vsi ostali naši, razen Đorđa Đurića (+ 37 sek).