Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

1683742138-dsc7401-01-1683742078843 Necenzurirano

Kenguru v togi ali zakaj Jaklič ne bi smel več ...

02.04.2016 17:13

Nogometaši novomeške Krke so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:2 (0:1).

Ljubljanski nogometaši so še drugič v sezoni zmagali v Novem mestu. Po septembrski zmagi s 3:1 so izbranci Marka Nikolića tokrat mrežo Krke zatresli dvakrat, prvič v Olimpijinem dresu se je zadetka veselil tudi Blessing Eleke, ki je postavil končni izid. Olimpija, ki je neporažena na zadnjih petih tekmah, je s 17. zmago potrdila vodstvo na lestvici, Krka, ki je sicer imela nekaj priložnosti, izvedla pa tudi več udarcev iz kota (7:2), pa ob 14. porazu, četrtem zapovrstjo, ostaja v družbi Rudarja in Krškega pri dnu lestvice.

Po izenačenem uvodu tekme, v katerem so si oboji priigrali nekaj strelov, so v 21. minuti povedli Ljubljančani. Po protinapadu je Miha Zajc z leve strani podal na desno do Darijana Matića, ta pa v sredino do Miroslava Radovića, ki je žogo le potisnil v mrežo. Tri minute zatem je Zajc z lepim strelom zatresel okvir vrat, do odbite žoge je prišel Rok Kronaveter, zadel, a bil v prepovedanem položaju. Krka se je sicer trudila izenačiti, vendar si pravih priložnosti ni priigrala.

V drugem polčasu se je hitro poškodoval Julius Wobay, ki ga je zamenjal Blessing Eleke. Prav draga Olimpijina okrepitev pa je poskrbela za podvojitev prednosti. Po Zajčevi podaji iz kota je mladi Nigerijec visoko skočil in v 60. minuti z glavo dosegel svoj prvenec za Ljubljančane in 13. zadetek v sezoni. Novomeščani so bili blizu znižanja zaostanka v 64. minuti, ko je Luka Majcen zatresel vratnico. To pa je bila ob dokaj izenačeni igri tudi zadnja prava priložnost na tekmi.

Krka bo v 28. krogu v sredo gostila Rudar, Olimpija pa bo gostovala v Novi Gorici.