Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Slovenska zvezdnica z ostro kritiko smučarske ...

masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

07.01.2018 09:28

V 12. krogu lige Nova KBM so košarkarji Krke premagali Rogaško s 84:73 (15:13, 41:27, 56:48).

Košarkarji Krke nadaljujejo zmagoviti niz v elitni domači ligi, zabeležili so četrto zaporedno zmago. Tokrat so v domači dvorani potrdili vlogo favorita, ugnali Rogaško, se ji oddolžili za poraz na prvi tekmi in jo ujeli na prvenstveni razpredelnici.

Po tesnem uvodu se je tehtnica začela nagibati na stran Dolenjcev ob koncu druge četrtine. V zadnjih minutah je domačim namreč uspel delni izid 12:0, posebej razpoložen pa je bil v tem obdobju Domen Bratož, ki je žogo skozi obroč spravil kar trikrat.

Po menjavi strani je razlika narasla na +15 (41:35), nato pa so lanski finalisti prvenstva iz Rogaške začeli loviti zaostanek in se do zadnje četrtine približali na ulovljivih osem točk. Tudi krkaši so spoznali, da morajo zaigrati odločneje in že v uvodu v zadnji sel so stvari postavili na svoje mesto. Šest zaporednih točk je nanizal Marko Jošilo, s tem je poskrbel poskrbel za vodstvo z 62:48, ki ga gostje niso več resno ogrozili.

V naslednjem krogu prihodnjo soboto Krko čaka gostovanje v Domžalah, Rogaška pa bo doma gostila ekipo s Polzele.

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev, sodniki: Vučković (Maribor), Grbić (Ljubljana), Mohorič (Velenje).
* Krka: Bratož 10 (2:2), Dimec 16 (0:1), Kovačević 9 (2:2), Jošilo 19 (2:2), Cinac 20 (2:2), Jančar Jarc 3, Đapa 7.
* Rogaška: Nikolić 4, Drobnjak 5 (0:1), Vujačić 3, Đuranović 4, Davis 14, Šantelj 5 (1:2), Pajić 9 (2:2), Fon 5 (2:2), Kosić 18 (9:10), Batur 6 (1:2).
* Prosti meti: Krka 8:9, Rogaška 15:9.
* Met za tri točke: Krka 8:19 (Bratož 2, Cinac 2, Kovačević, Jošilo, Jajnčar Jarc, Đapa po 1), Rogaška 10:21 (Kosić 3, Davis 2, Drobnjak, Vujačić, Pajić, Fon, Batur).
* Osebne napake: Krka 22, Rogaška 15.