Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

Šport Barcelona

13.12.2012 08:51

Nogometaš Barcelone Lionel Messi, ki je v nedeljo presegel kar 40 let star rekord po številu zadetkov v enem letu Nemca Gerda Müllerja, je sinoči v španskem pokalu na gostovanju pri drugoligašu Cordobi rekordu dodal še 87. in 88. gol. Müller je v enem koledarskem letu (1972) dosegel 85 zadetkov. Vabimo pa tudi k ogledu videoprispevka z Messijevimi vrhunci letošnjega leta.

Petindvajsetletnik, trikratni zaporedni dobitnik zlate žoge za najboljšega nogometaša sveta, je najprej rekordni zbir golov povečal v 11. minuti, ko je lepo izkoristil podajo Davida Ville, nato pa je na 2:0 povišal v 74. minuti. Barcelona ima tako pred povratno tekmo, ki bo januarja prihodnje leto na stadionu Camp Nou, lepo prednost.

Skupno ima zdaj Messi v enem koledarskem letu že 88 golov, tri več od Müllerja, čeprav so se v sredo iznenada oglasili pri brazilskem moštvu Flamengo in dejali, da bi moral biti rekorder tako in tako brazilski nogometaš Zico, ki naj bi leta 1979 dosegel 89 golov.