Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Visok poraz v Zagrebu, danes proti Helios Kansai

12.02.2024 07:34

Košarkarji Krke so v tekmi 20. kroga AdmiralBet ABA lige izgubili s Cibono v Zagrebu s 63-91 (20-20, 13-27, 19-22, 11-22) in ostajajo pri štirih zmagah.

Liga ABA, 20. krog, 10.2.
Cibona – Krka 91:63 (20:20, 27:13, 22:19, 22:11)
Krka: Planinić 4 (2 sk,), Stergar 2, Bobnar, Bačvić (2 as), Cerkvenik 7 (5 sk), Cousins 4 (3 sk), Jurković, Špan 14 (4 as), Šledelj 7, Radovanović 12 (5 sk), Macura 13 (5 sk)

Krkaši so začeli v petorki Jan Špan, Isaiah Cousins, Miha Škedelj, Marko Radovanović in Darko Planinić. Povedli so s 6-3 in 8-5, potem pa so domači z delnim izidom 10-2 prišli do vodstva s 15-10. Krkaši so jim hitro vrnili s trojkama Špana in Škedlja, po prvih desetih minutah pa je bilo izenačeno na 20. Na začetku 15. minute je bilo 29-29, potem pa so naši košarkarji do konca polčasa dosegli le še štiri točke, Zagrebčani pa 18. Ob polčasu je bilo tako 47-33 za Cibono.

Drugi polčas so bolje odprli naši košarkarji, ki so po petih minutah prišli le na štiri točke zaostanka (46-50), potem pa se jim je ustavilo v napadu. Domači so si z delnim izidom 19-6 po treh četrtinha priborili 17 točk prednosti (69-52). Sredi zadnje četrtine so imeli 15 točk prednosti (87-63), do konca tekme pa so dosegli še 13 zaporednih točk in prišli do zaslužene visoke zmage.

• Najboljši strelec: Jan Špan 14
  • Največ skokov: Miha Cerkvenik, Marko Radovanović in Jurij Macura 5
  • Največ asistenc: Jan Špan 4
  • Največ pridobljenih žog: Isaiah Cousins 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jurij Macura 15

Izjavi po tekmi

Gašper Okorn, trener Krke: »Nimam veliko za povedati. V prvih 15 minutah smo bili videti še nekako. Nato je iz nič, iz naših neumnosti, napak, neodgovornosti, Cibona prišla do prednosti, ki je bila ob polčasu že velika. Začetek tretje četrtine je nekaj nakazoval, a smo nato pa v pičlih dveh minutah spet dovolili nasprotniku, da se vrne na dvomestno prednost in celo na večjo, kot je bila ob polčasu. Vemo, kje smo, in tako nam bo zelo težko. Želimo si, a kot kaže ne moremo in ne znamo. Po zmagi z Mornarjem smo v črni luknji. Upam, da bo ta premor, ki je pred nami, kaj spremenil in da bomo v tem dvoboju z Mornarjem na koncu izšli kot zmagovalci. Ciboni čestitam za zasluženo zmagi in ji želim vse najboljše v nadaljevanju. Upam, da bodo tudi zunaj parketa prišli na raven, ki si jo zaslužijo.«

Dino Repeša, trener Cibone: »Fantom bi rad čestital za zasluženo zmago, mislim, da smo razen začetka, imeli tekmo pod kontrolo. Na žalost je Radovčić, tako kot v Baru, spet zašel v težave z osebnimi napakami, tako da smo ga morali čuvati in je naša igra nekoliko padla. Vseeno je bil v nadaljevanju drugega polčasa pretok žoge zelo dober, kljub temu, da smo zgrešili nekaj odprtih metov. Na koncu 91 točk, res sem lahko zadovoljen z igro v napadu, želje in volje je bilo veliko. To zmago bi posvetil našim navijačem, ki so bili danes zelo glasni in so nam tako pomagali do zmage."

Krkaše v prihodnjih šestih dneh čakata najmanj dve tekmi. Najprej bodo v ponedeljek, 12. 2., ob 20.00 v Ligi Nova KBM gostili Helios, v četrtek, 15. 2., pa se bodo na Kodeljevem v Ljubljani v polfinalni tekmi Pokala Spar z Rogaško poskušali priboriti petkov finale.