Šport

VN Gorenjske Italijanu De Cassanu, Gal Glivar četrti

Piše: R.K.

22.05.2023 08:36

Zmagovalec VN Gorenjske je postal Italijan Davide De Cassan. Gal Glivar osvojil 4. mesto.

Zmagovalec VN Gorenjske, ki je letos potekala po spremenjeni trasi z zaključkom na Zatrnik, ob vstopu v Triglavski narodni park, je po zanimivem zaključku postal Italijan Davide De Cassan (Friuli ASD). Drugi je bil Avstrijec Martin Messner (WSA KTM Graz), tretji pa njegov rojak Alexander Hajek (Tirol KTM), oba sta v cilj prišla v času zmagovalca.

Gal Glivar je na četrtem mestu, za katerega si je prislužil novih 20 točk za svetovno kolesarsko lestvico, zaostal 15 sekund. Kristjan Hočevar, ki je osvojil posebno nagrado najboljšega na gorskih ciljih, je bil 12. (+ 48 sek). Več na klubski spletni strani: https://www.adria-mobil-cycling.com/.../vn-gorenjske...