Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Šport Maribor

Zmaga rokometašev Krke

08.10.2016 19:53

Novomeška Krka je v 6. krogu 1. slovenske rokometne lige v gosteh premagala mariborski Branik z 28:25 (13:10).

Mariborski rokometaši so zavoljo nekoliko zdesetkane kadrovske zasedbe v zadnjem času v hudih škripcih, v dvoboju proti Novomeščanom so doživeli že drugi poraz v nizu v najmočnejšem klubskem tekmovanju na domačih tleh, pred tem so izgubili v Škofji Loki.

Izbranci domačega trenerja Slavka Iveziča so bili bolj ali manj vseskozi v primanjkljaju, v prvem delu tekme pa so si največji zaostanek pridelali v sami končnici, ko so dvakrat zaostali za tri gole (9:12 in 10:13). Mariborčani so v 38. minuti tekmo postavili v začetno izhodišče (14:14), osem minut kasneje pa znova zaostajali za tri gole (17:20). V končnici so skušali tekmo postaviti na glavo, a so Novomeščani so zaigrali preudarno in preprečili preobrat.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič s sedmimi, v poraženi pa Gašper Hrastnik z osmimi goli.

Mariborska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Trebnjem, novomeška pa bo gostila Slovenj Gradec. Obe tekmi bosta v soboto, 15. oktobra.